Інцидент стався на надтаємній російській субмарині.

 

 

Моряки-підводники ВМФ Росії загинули першого липня через пожежу на облавку глибоководного атомного підводного човна АС-12. Про це у вівторок, другого липня, повідомили в Міністерстві оборони РФ. 

 

«1 липня в російських територіальних водах на науково-дослідному глибоководному апараті, призначеному для вивчення придонного простору і дна Світового океану в інтересах Військово-морського флоту Росії, під час проведення батиметричних вимірювань виникла пожежа», – йдеться в повідомленні російського військового відомства, яке цитує інформаційний портал lenta.ru.

 

Батиметрія – це вимірювання глибин водних об'єктів за допомогою спеціального обладнання. 14 підводників загинули внаслідок отруєння продуктами горіння, повідомляє російське Міністерство оборони. Скільки загалом людей було на облавку, відомство не уточнює. За даними Telegram-каналу Baza, вижило 4–5 осіб. У них діагностували отруєння продуктами горіння, а також контузію. Постраждалих доставлено до військово-морського клінічного шпиталю в Сєвероморську.

 

До сєвероморського порту доставлено й субмарину. Розслідування обставин пожежі на російському глибоководному апараті й загибелі моряків-підводників очолив головнокомандувач Військово-морського флоту Росії Микола Євменов. Перевірку за фактом загибелі моряків розпочав і Слідчий комітет Росії

 

Атомна глибоководна станція АС-12 отримала жартівливу назву «Лошарік» на честь однойменного радянського мультфільму через особливості корпусу: він полісферичний, тобто складається з декількох відсіків-сфер, сполучених між собою переходами. Технічні характеристики АС-12 засекречені. Імовірно, субмарина має завдовжки 79 метрів, завширшки – сім метрів, а її повна водотоннажність становить близько двох тисяч тонн. Станція може занурюватися на глибину до шести кілометрів і розвивати швидкість до 30 вузлів. 

02.07.2019