Віднайдено генеалогічні таблиці родини Шептицьких, що вважали втраченими.

 

У фондах Національної бібліотеки імені Вернадського вдалось відшукати генеалогічні таблиці родини Шептицьких. Раніше вважали, що їх знищили більшовики у 1939 році. Про це повідомляє РІСУ з посиланням на доктора Івана Матковського. За спогадами очевидців, таблиці зібрав та описав Ян Кантій Шептицький.

 

Ці документи простежують лінію роду Шептицьких до 1284 року – до часів Галицько-Волинського Королівства. Підтверджують також спорідненість Шептицьких з королівськими домами Італії, Іспанії, Португалії та королем Речі Посполитої Яном ІІІ Собеським. 

Також знайшлася грамота про надання у 1871 році імператором Францом Йосифом І графського титулу Шептицьким і надання родинного герба.Фото: Д-р Іван Матковський

 

З віднайдених матеріалів планують зробити експозицію в Музеї Шептицьких, що його планують вже восени відкрити у Львові завдяки старанням отця Севастіяна Дмитруха, який служить у храмі блаженного священномученика Климентія Шептицького.

 

Андрей Шептицький (29.07.1865 – 01.11.1944) очолив Українську Греко-Католицьку Церкву 1901 року. Митрополит мав декілька наукових ступенів: доктор права, доктор теології, доктор філософії.

 

Митрополит Шептицький першим із найвищих єрархів Греко-Католицької Церкви почав використовувати народну мову у спілкуванні із вірними.

 

Як Митрополит, двічі відвідав Росію (1907, 1912) та Білорусь. Сприяв розбудові Російської Греко-Католицької Церкви. Створив апостольський вікаріат для вірних греко-католицької церкви у Боснії. У 1907 році добився призначення єпископа для США, а в 1912 році – для українців в Канаді.

 

У міжвоєнний період Митрополит Шептицький продовжував роботу з розбудови УГКЦ. За його ініціативи було засновано Львівську греко-католицьку академію (1928 р.), Богословське наукове товариство. Під час Другої світової війни Шептицький ставив питання про об’єднання всіх християн України навколо Київського Патріархату у єдності з Римським престолом.

 

Митрополит підтримував діяльність наукових, культурно-просвітницьких товариств «Просвіта», «Рідна школа», «Сільський господар». Заснував Український національний музей, надавав стипендії молодим українським митцям для здобуття художньої освіти у найкращих навчальних закладах Європи.

 

На сьогодні триває процес беатифікації Митрополита Андрея, а його брат Климентій Шептицький у 2001 році проголошений Папою Римським Іваном Павлом ІІ Блаженним священномучеником.

24.06.2019