На Марсі виявлено ймовірні ознаки життя.

Про це свідчать результати дослідження атмосфери, проведені марсоходом NASA.

 

 

Марсохід Curiosity, який належить Національному управлінню США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA), виявив в атмосфері Марса високий рівень вмісту метану. Це може свідчити про присутність там живих мікроорганізмів. Про це повідомила газета The New York Times з покликом на інформацію науковців з NASA.

 

Видання уточнює, що зразки повітря на Марсі були взяті в середу, 19 червня, а вже в п'ятницю, 21 червня, вчені NASA, провівши низку експериментів, встановили, що мова йде про високий вміст в повітрі метану, який може слугувати газом-біомаркером. При цьому офіційно про відкриття досі оголошено не було.

 

«З огляду на цей дивовижний результат, ми реорганізували графік на вихідні, щоб провести додаткові дослідження», – наводить газета слова одного з дослідників NASA, які містяться в корпоративному листі, що потрапив у розпорядження видання. The New York Times зазначає, що уточнювальні результати можуть отримати вже в понеділок, 24 червня.

 

Раніше повідомляли про те, що Curiosity фіксував в атмосфері Марса сезонні зміни вмісту метану. Під час досліджень кратера Ґейл діаметром 154 км марсохід двічі – у червні 2013 року і на початку 2014 року —  фіксував зміни вмісту метану в атмосфері. «Метановий пік» в червні 2013 року підтвердила і апаратура автоматичної станції Mars Express Європейської космічної аґенції. Хоча метан може утворюватися за різних геологічних процесів, але в атмосфері Землі більша його частина сформувалася внаслідок життєдіяльності бактерій та інших організмів.

 

Curiosity був доставлений на Марс 6 серпня 2012 року для дослідження кратера, названого в честь австралійського астронома Волтера Ґейла. Станція Mars Express здійснює наукові спостереження за атмосферою планети з грудня 2003 року.

 

 

 

23.06.2019