Тимошенко радить Зеленському злегковажити рішенням КС.

 

Голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко закликає Президента Володимира Зеленського відстоювати указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради навіть у випадку, якщо Конституційний Cуд України визнає документ неконституційним.

 

Про це вона заявила в телеінтерв'ю у середу, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

 

"Навіть якщо Конституційний Суд на корупційній основі винесе рішення про те, що указ Президента про розпуск парламенту є неконституційним, то Президенту як гаранту Конституції, який точно знає, що указ є конституційним, можна указ не скасовувати, залишити, і тоді Центральна виборча комісія зобов'язана виконати цей указ", – зазначила Тимошенко.

 

Лідерка БЮТ певна, що Конституційний Cуд може визнати указ неконституційним, не скасовуючи його. А відтак, вважає вона, допоки Президент не скасує свій указ, то він залишиться чинним. Цю тезу лідерка "Батьківщини" пояснила на прикладі роботи парламенту після ухвалення рішень КСУ щодо визнання неконституційними певних положень законів.

 

"Навіть якщо Конституційний Суд визнає указ Президента про розпуск парламенту неконституційним, то тоді мусить іти наступний крок: Президент мусить скасувати цей указ. Так само, як Конституційний Суд, якщо визнає неконституційними якісь положення закону, то парламент мусить скасувати ці положення (насправді КС одночасно визнає неконституційними норми закону і скасовує їх, – Z). А до тих пір, поки парламент не скасує або Президент України не скасує указ про дострокові вибори, всі ці законодавчі нормативні акти залишаються в силі", – уточнила політик.

 

Тимошенко розповіла, що в середу зустрічалася з Президентом Зеленським, і під час зустрічі передусім порушувалося питання про те, як "не допустити скасування дострокових виборів і руйнації всього виборчого процесу". Вона наголосила, що наразі не можна допустити, щоб "Конституційний Суд зруйнував дострокові вибори".

 

12.06.2019