Колишній Президент України Петро Порошенко не жалкує через те, що Володимир Зеленський під час свого візиту до Брюсселя використав фраґмент із його травневої промови. На погляд попереднього голови держави, це свідчить про те, що українські політики "говорять однією мовою".
Порошенко з Клімкіним і Пристайком (нині – заступник голови АП)
Про це повідомляє аґенція УНІАН.
"На переговорах було чітко зазначено, – я повністю поділяю цю фразу, – щодо абсолютної необхідності співпраці з НАТО. І це абсолютно серйозно, це не тролінг. Не треба використовувати "плагіат" чи "не плагіат"... По-перше, я наголошую на тому, що ці слова народилися в моєму офісі, але, по-друге, я дуже ціную, що Україна говорить однією мовою і щодо інтеграції в НАТО, і щодо інтеграції в ЄС", – сказав Порошенко.
Натомість міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що ідентичність виступів Зеленського і Порошенка є свідченням послідовності зовнішньополітичного курсу України. Голова МЗС підтвердив, що тези промов готували у зовнішньополітичному відомстві.
"Як-то кажуть, багато галасу з нічого. Щоправда, не шекспірівських масштабів, – сказав Клімкін, коментуючи "комічну історію". – Базові тези дійсно були підготовлені в МЗС. Деякі з них озвучував попередній Президент Петро Порошенко під час Дня Європи", – зазначив Клімкін.
Міністр закордонних справ вважає, що друзям та партнерам України було важливо почути ці ключові тези, особливо під час першого візиту Зеленського до Брюсселя, тому їх було долучено до пакету пропозицій, надісланих до Адміністрації Президента. "Але потім підготовлені МЗС тези були озвучені на з'їзді партії «Європейська солідарність»", – додав Клімкін.
"Можна було б пишатися тим, що позиція МЗС має такий попит, – резюмував пан Павло. – І це не дивно, адже ці тези відповідають основоположним принципам нашої євроінтеграції. Підготовлені МЗС тези – це не просто сигнали. Це засадничі позиції України щодо протидії російській агресії та за інтеграцію до ЄС та НАТО. А «плагіат» з підготовлених МЗС тез є якраз свідченням послідовності зовнішньополітичного курсу нашої держави".
Павло Клімкін певен: "Що більше посадовців, політиків та лідерів думок приєднується до публічного озвучення позицій, підготовлених МЗС, то потужніше звучатиме голос України на міжнародній арені".
07.06.2019