Папа Франціск попросив вибачення у ромів.

Це відбулося під час візиту Понтифіка до Румунії.

 

 

На зустрічі з представниками ромської громади в місті Блажі в останній день свого візиту до Румунії Папа Римський попросив вибачення за дискримінацію. Глава Католицької Церкви зауважив, що носить у своєму серці тягар з приводу дискримінації та кривд, яких зазнали роми, зокрема й від католиків. «Хочу попросити у вас прощення за це. Прошу прощення від імені Церкви в Господа та у вас за те, що протягом історії ми вас дискримінували, кривдили чи дивилися на вас неправильно, з поглядом Каїна, а не Авеля, що не були спроможними дати вам визнання, цінувати й захищати вас у ваших особливостях», – процитував інформаційний портал Vatican News слова Понтифіка, мовлені ним під час відвідин греко-католицької церкви святого Андрея Первозванного та священномученика Івана Сучіу в ромському кварталі міста.

 

За словами Папи Франціска, перед нами завжди лежить роздоріжжя, що вимагає вирішального вибору між «цивілізацією любові та цивілізацією ненависті», між «дорогою примирення чи помсти». «Обираймо дорогу Ісуса. Це дорога, що вимагає зусиль, але вона веде до миру. А проходить вона через прощення», – сказав він, наголошуючи, що «жодне зло не може виправити інше зло», а помста «не приносить справедливості».

 

«Радію зустріччю з вами й дякую вам за гостинність», – сказав Святіший Отець і, звертаючись до священника, який його вітав, зазначив, що він не помилився, коли стверджував, що «в Христовій Церкві є місце для всіх», в протилежному випадку «це не Христова Церква». «Церква – це місце зустрічі, й ми потребуємо пам’ятати про це не як про гарний слоган, але як про частину нашої християнської ідентичності», – підкреслив Папа.

03.06.2019