Петро Порошенко очолив партію "Європейська солідарність".

 

Колишній Президент України Петро Порошенко очолив партію "Європейська солідарність".

 

Таке рішення ухвалив з'їзд "ЄС" у п’ятницю, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

 

"Головою партії "Європейська солідарність" обрано Петра Порошенка", – оголосили на з'їзді за результатами голосування делегатів.

 

Порядок денний з’їзду також передбачає розгляд програми партії, формування центральної ради та президії центральної ради партії, а також скликання зборів (конференцій) територіальних організацій партії.

 

Участь у з'їзді взяли віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем'єр-міністр Павло Розенко, перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко. Серед високопосадових осіб був також Голова Верховної Ради Андрій Парубій, котрий заявив про намір узяти участь у виборах під прапорами "європейської солідарності" (але не уточнив, чи він мав на увазі саме партійний бренд, а чи абстрактну категорію).

 

 

"Звичайно, я йду на ці парламентські вибори, коли б вони не відбулися. Я йду в команді однодумців, з якими ми працювали спільно і в парламенті, і поза ним", – сказав Голова ВР.

 

"Як у 2014 році на барикадах ми стояли під прапором Європейського Союзу, так і сьогодні стоїмо непорушною стіною під прапорами "Європейської солідарності", щоб кожен знав наші завдання і нашу ціль", – зазначив Парубій.

 

Політик висловив переконання, що в новому скликанні парламенту буде достатньо депутатів, "які стоятимуть на українських позиціях, на позиціях українського порядку денного". "Ми будемо вести Україну до ЄС і НАТО, будемо захищати українські цінності", – додав він.

 

У з'їзді також взяли участь ветерани, волонтери, громадські активісти, яких Петро Порошенко вирішив залучити для оновлення партійної команди, зокрема автор нової айдентики Збройних сил України Віталій Гайдукевич, львівська громадська діячка Софія Федина, колишній очільник київського осередку Української галицької партії Андрій Смолій, політолог Сергій Таран, інші.

 

Були учасники Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, Рефат Чубаров, Ахтем Чийгоз.

 

З'їзд відвідав екс-голова Львівської ОДА Олег Синютка.

 

З числа чинних депутатів на з'їзді зауважили Ірину Луценко, Олександра Черненка, Руслана Князевича, Ольгу Червакову, Тетяну Ричкову, Ніну Южаніну, Артема Герасимова, Сергія Березенка та інших.

 

Партія "Європейська солідарність" постала внаслідок перейменування партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність".

 

Петро Порошенко вступив до "ЄС" допіру 30 травня, бо в час президентства не мав права керувати партією.

 

31.05.2019