Комітет ВР передав на розгляд сесійної зали проект закону про "відкриті списки".

 

Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував парламенту винести на розгляд у другому читанні проект Виборчого кодексу, котрий, зокрема, передбачає перехід на пропорційну систему з "відкритими списками" для парламентських виборів.

 

Таке рішення ухвалили члени комітету на засіданні у середу, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

 

"Під час роботи було запропоновано велику кількість поправок уже від робочої групи, які не були внесені суб'єктами права законодавчої ініціативи до того, як запрацювала робоча група. І відповідно, робоча група звертається до комітету з тим, щоб комітет запропонував включити їх до таблиці і передати їх уже в таблиці разом із тими правками, які були подані суб'єктами", – сказав голова комітету Руслан Князевич.

 

"Комітет вирішив не виносити рішення щодо кожної із 4 тисяч поправок. Тому рішення комітету є таким, що до другого читання передається проект Виборчого кодексу. Але оскільки комітет не визначився щодо кожної поправки, то кожну з них Верховна Рада буде розглядати, голосувати "за" або "проти", якщо самі автори поправок не відкличуть їх", – пояснив член комітету та голова робочої групи Олександр Черненко.

 

Зі слів Черненка, депутати подали до проекту Виборчого кодексу 4307 поправок, при цім робоча група запропонувала ще 387 поправок.

 

"Я прогнозую, це буде доволі таки тривалий розгляд. Це точно буде не один пленарний тиждень – це два, три тижні... У нас є два пленарних тижні в червні, два пленарних тижні в липні. Я думаю, встигнути можна. Якщо будемо бачити, що не вистачає часу, я сам буду ініціювати, можливо, позачергові засідання", – прокоментував Черненко.

 

При цім депутат додав, що щонайменше третина поправок, які депутати вносили за час роботи на проектом, були "законодавчим спамом". "Інші були по ділу – з ними можна сперечатися, можна не погоджуватись, і ми їх не всі підтримали, але були й поправки просто ні про що", – додав голова робочої групи.

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій чекає цього закону наступного тижня у сесійній залі.

 

"Нам необхідно буде зараз підготувати таблицю – це 4500 поправок. І ви розумієте, таблиця буде досить об'ємна. Але апарат Верховної Ради буде працювати всіма силами. Очевидно, що до завтра це не встигнеться, але наступного тижня ми зможемо перейти до розгляду Виборчого кодексу про вибори за відкритими списками", – зазначив спікер.

 

29.05.2019