Зеленський розпорядився повернути Саакашвілі українське громадянство.

 

Президент України Володимир Зеленський розпорядився повернути українське громадянство колишньому президентові Грузії, екс-голові Одеської ОДА, лідерові "Руху нових сил" Міхеїлові Саакашвілі.

 

У вівторок голова держави видав указ "Питання громадянства України", котрим прийняв до українського громадянства п'ятьох осіб. У цьому ж указі третім пунктом зазначено: "Внести до указу президента України від 26 липня 2017 року №196 «Про припинення громадянства України Бондарєвої Т., Корнійчук О.А., Коротецького Л.О. та інших осіб» зміну, виключивши положення щодо втрати Саакашвілі Міхеілом громадянства України".

 

 

Вранці у вівторок Міхеїл Саакашвілі написав на своїй сторінці у Facebook, що "позбавлення мене громадянства Порошенком було боягузливим вчинком недостойного президента, а його повернення Володимиром Зеленським буде сміливим вчинком гідного президента".

 

"У мене тільки одна мета повернення, крім особистих питань, – підтримати нового, дуже талановитого президента і його команду і, звісно, підтримати Україну", – сказав Міхеїл.

 

Також у вівторок і бурмистер Львова Андрій Садовий написав заклик до Зеленського відновити Міхо у громадянстві.

 

Нагадаємо, Саакашвілі заявляв, що має намір повернутися в Україну одразу після президентських виборів.

 

31 березня, у першому турі виборів, грузинський журналіст спитав Зеленського на виборчій дільниці про ставлення до Саакашвілі – той відповів, що ставиться до Міхеїла добре й пропонує йому повертатися.

 

Нагадаємо, Міхеїла Саакашвілі спровадили до Польщі у лютому 2018 року за процедурою реадмісії. Перед цим екс-президента Грузії силою схопили в одному з ресторанів Києва й вивезли в аеропорт.

 

 

Кількома місяцями раніше, у вересні, вже після втрати громадянства, Саакашвілі з групою прибічників прорвав український кордон, не визнаючи актів Державної прикордонної служби про заборону в'їзду.

 

За видворенням Міхеїла Саакашвілі також стояли інтереси міністра внутрішніх справ Арсена Авакова (котрий у другому турі виборів Президента, нагадаємо, підтримував Володимира Зеленського). Зокрема, соратник Авакова Антон Геращенко заявляв, що Саакашвілі надав недостовірні дані (у т.ч. щодо судимості в Грузії).

 

Саакашвілі інкримінували три статті Кримінального кодексу: замах на злочин (ч.1 ст.15), злочин визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили дві або більше осіб (ч.2 ст.28), сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їхньої злочинної діяльності (ч.2 ст.256).

 

28.05.2019