Зеленський не спромігся подати Верховній Раді виборчі законопроекти.

 

У Верховній Раді розпочалося позачергове засідання, ініційоване президентом України Володимиром Зеленським невдовзі після оголошення указу про розпуск парламенту. Станом на 12:00, коли розпочалося засідання, Зеленський так і не зареєстрував законопроектів щодо внесення змін до виборчого законодавства та проведення позачергових виборів.

 

Як повідомив на початку засідання голова ВР Андрій Парубій, один із проектів зареєстрували допіру за дві години до засідання, а інший – за 15 хвилин до відкриття сесії, але з порушенням реґламенту.

 

 

"Другий поданий об 11:45, але, на жаль, був поданий із дуже грубим порушенням реґламенту – там передбачалося змінити і виборчу систему, і публічні закупівлі в одному законі, – констатував Парубій. – Але ми всіма силами апарату [Верховної] Ради допомагаємо представнику президента привести у відповідність до закону це подання. І як тільки він буде приведений у відповідність, одразу його зареєструють", – цитує "Укрінформ".

 

Парубій заявив, що він вважає указ президента Зеленського про розпуск ВР нелеґітимним і підтримує ініціативу депутатів оскаржити указ у Конституційному суді.

 

"Указ президента не може зупинити ні Верховна Рада, ні її голова. Може тільки суд визначити його відповідність до Конституції. Я знаю, що народні депутати планують подати звернення в Конституційний суд, і я підтримую цю ініціативу народних депутатів", – сказав спікер.

 

Парубій нагадав, що 21 травня відбулися консультації голів фракцій з президентом, і він особисто як голова ВР близько 5 разів запитував Зеленського, на якій підставі той планує підписати указ про розпуск парламенту. "Я вимагав, щоб була стенограма, і почув тільки одну відповідь: що він вважає, що коаліції не існує вже два роки", – зауважив Парубій.

 

Спікер додав, що він не знайшов у Конституції серед повноважень президента норми "встановлювати або стверджувати про існування коаліції". Парубій розуміє, що рішення Конституційного суду може з'явитися вже після самих виборів, але він переконаний, що ці дії вже варті політичної оцінки – і "автор [указу] буде нести відповідальність і за законом, і перед народом України".

 

Коментуючи зміст тих президентських законопроектів, Андрій Парубій сказав, що він "був засмученим і розчарованим, що першою законодавчою ініціативою президента Зеленського було введення закритих партійних списків". "Ще кілька днів тому з цієї трибуни всьому українському суспільству була обіцянка введення відкритих списків", – нагадав Парубій.

 

22.05.2019