Зеленський зустрівся із главою УГКЦ Блаженнішим Святославом.

 

Президент-елект Володимир Зеленський зустрівся з главою Української греко-католицької Церкви Блаженнішим Святославом.

 

Зустріч відбулася у резиденції Блаженнішого Святослава при Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві, повідомляє пресовий департамент УГКЦ.

 

 

Володимир Зеленський привітав Блаженнішого з днем народження (5 травня владика обходив 49-ті народини), висловивши слова пошани до УГКЦ за постійну і тривалу духовну підтримку всіх українців у ці складні часи.

 

Глава УГКЦ привітав Зеленського з обранням на президентське служіння, а також із виявом до нього великої довіри українського народу. Архиєрей запевнив його у відкритості УГКЦ до співпраці на партнерських засадах для добра українського народу та нашої держави.

 

Під час зустрічі сторони порушили низку важливих для майбутнього незалежної і соборної України питань, а також ролі УГКЦ у цих процесах. Згадувалася вагома місія Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій у справі збереження релігійного миру, громадську ініціативу "Національний форум «Трансформація України»" для здійснення глибинного прагнення нашого народу побудувати європейську Україну, повноправного члена ЄС.

 

 

Окремо Блаженніший Святослав згадав про важливість Світового конгресу українців і великої української діаспори в царині підтримки нашої держави на світовій арені, а також про необхідність належної відповіді на виклики гібридної війни, яку країна-агресор веде проти України за допомогою пропаганди та дезінформації.

 

Глава УГКЦ згадав про проблему масової еміграції молоді з України та роль Церкви не лише в тому, щоб надати належну пастирську опіку емігрантам, а й щоб подбати про їхній зв'язок із Батьківщиною. "Нашою турботою є, зокрема, молодь, яка покидає країну в пошуках якісної європейської освіти", – зазначив Блаженніший Святослав, запросивши Зеленського до Львова, до Українського католицького університету, "який є сучасним європейським християнським і академічним майданчиком надії для молодих українців".

 

Володимир Зеленський, зокрема, подякував архиєрею за служіння, яке здійснює УГКЦ на окупованих територіях Донбасу та в анексованому Криму, зберігаючи таким чином зв'язок із цими громадянами України та надаючи їм належну опіку. Він також висловив вдячність за привітання, цінні думки та відкритість до співпраці.

 

 

Глава Церкви подарував поважному гостеві книжку про історію УГКЦ та ікону дванадцяти найбільших церковних свят.

 

Раніше Володимир Зеленський зустрічався з предстоятелями православних Церков, із представниками мусульманських та юдейських релігійних громад.

 

07.05.2019