Тим часом за це виступає багато грузинських політиків.

 

 

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що десятирічна російська військова окупація Південної Осетії й Абхазії не змогла зламати волю її країни до збереження суверенітету і вступу до Євроунії та Північноатлантичного альянсу. «Не зважаючи на окуповані території і постійний щоденний тиск із захопленням заручників, з гуманітарним тиском на населення по обидва боки лінії окупації, це не стало перемогою для Росії, оскільки Грузія продовжує проводити свою лінію і, як і раніше, твердо має намір вступити до ЄУ і НАТО», – сказала вона в інтерв'ю радіо Voice of America в Тбілісі.

 

«Думаю, в цьому і полягала кінцева мета Росії – вплинути на рішучість Грузії», – зазначила вона, додавши, що з цієї причини «це стало перемогою Грузії, а не Росії». За її словами, Росія «ніколи не матиме права вето» щодо трансатлантичного вектора Грузії.

 

Зурабішвілі вважає, що збільшена активність ВМС США у Чорному морі, які «відіграють роль морських воріт для торгівлі та забезпечують доступ до природних ресурсів Азії в обхід Росії, не тільки відображає стратегічний інтерес США до реґіону, а й дає Тбілісі можливість для поглиблення відносин з Вашінґтоном». «Думаю, Чорне море стає чимраз важливішим у стратегічному плані для США», – заявила вона.

 

Водночас, відповідаючи на запитання, чи готова Грузія розмістити американську військову базу на своїй території, на чому наполягає багато грузинських політиків, Зурабішвілі засумнівалася в доцільності такого кроку. «Не думаю, що це буде доцільно. Нам не потрібно робити кроків, які можуть бути розцінені як провокації. І я не думаю, що США готові до розміщення тут військової бази, яка, ймовірно, викличе реакцію як з боку Росії, так і з боку терористичних рухів, які дуже активні в цьому реґіоні». Зурабішвілі також нагадала про те, що США ніколи не зверталися до грузинського керівництва з пропозицією про розміщення військових баз у Грузії.

 

Тим часом один із засновників парламентської партії «Європейська Грузія», колишній секретар Ради національної безпеки Гіга Бокерія заявив, що Саломе Зурабішвілі «грає на руку Путіну, виступаючи проти розташування військових баз дружньої держави, здатної захистити країну від чергової російської агресії».

02.05.2019