"Не виправлюся": Російські конвоїри побили українського політв'язня.

 

В'язень Кремля, колишній охоронець Дмитра Яроша Олександр Шумков висловив слова подяки українцям за те, що вони підбадьорили його після того, як херсонець публічно оголосив про те, що його піддали побиттю. У своєму зверненні Шумков запевняє, що він тримається і "виправлятися" не планує.

 

Відеозвернення розмістила у Facebook тітка політв'язня Людмила Шумкова.

 

 

"Я вже зо три тижні, як прибув у колонію №4 міста Торжок. Прибуття було доволі жорстке, але нічого – тримаюсь... Я тут є особливо небезпечним для російської влади – тому тримають мене на ШІЗО – штрафний ізолятор, іншими словами, карцер…Один із співробітників оперативних мені сказав таку фразу, перечитавши листи, які я отримую, мовляв, всі ці листи не сприяють твоєму виправленню. Ну, просто смішно, я ж виправлятися не збираюсь", – сказав Шумков.

 

Зі слів Олександра, його ідеї та переконання лише зміцнюються.

 

Російське видання "Ґрані" з покликом на адвоката повідомило про те, що Шумкова двічі побили – спочатку в російському СІЗО, а потім в колонії.

 

"Український солдат Олександр Шумков, засуджений у Росії до 4 років загального режиму у справі "Правого сектору", був побитий співробітниками СІЗО-1 у Твері і в тверській ВК-4 в Торжку. Про це політв'язень повідомив адвокату Роману Лизлову, протокол адвокатського опитування є у розпорядженні "Граней". Лизлов відвідав українця 23 квітня", – пише видання.

 

Як розповів Шумков, 14 березня співробітники СІЗО вивели його з камери в душову і побили згорнутим в рулон гумовим килимком, завдавши щонайменше 15 ударів по ногах і спині. Політв'язень відчував сильний біль після побиття, але не звертався по медичну допомогу, "бо боявся подальшої розправи".

 

Із 22 березня до 2 квітня його тримали в камері площею 12 квадратних метрів з п'ятьма іншими арештантами. "У приміщенні не було чим дихати, на стінах і стелі була цвіль, був присутній різкий запах сирості", – описав Шумков умови в камері.

 

Етапували з Брянська 29-річного Шумкова 21 березня. У тверський СІЗО-1 його поміщали по дорозі в колонію.

 

4 квітня після прибуття в колонію Шумкова побили ще раз: в одному з приміщень адміністрації установи співробітник російської Федеральної служби виконання покарань завдав йому щонайменше 5 ударів палицею по ногах. При цім він говорив українцю: "На, отримуй, це тобі за убитих співробітників "Беркута" на Майдані".

 

Шумков повідомив адвокату, що у нього болять зуби, але йому не дають знеболювальне і не везуть до стоматолога.

 

Як нагадує аґенція "Укрінформ", екс-охоронець народного депутата Дмитра Яроша херсонець Олександр Шумков зник в кінці серпня 2017 року.

 

4 грудня 2018 року в Сєвському суді Брянської області РФ оголосили вирок українському військовослужбовцю херсонцю Олександру Шумкову – його засудили до чотирьох років загального режиму.

 

У російському СІЗО його тримали з серпня 2017 за участь в "екстремістських організаціях" (у "Правому секторі") на території України.

 

Сім'я Шумкова збирає кошти на адвоката для підготовки подання скарги в Європейський суд з прав людини.

 

26.04.2019