Морський трибунал ООН призначив слухання щодо полонених українських моряків.

 

Керівництво Міжнародного трибуналу з морського права визначило дати слухань у справі про застосування тимчасових заходів до Росії через порушення імунітетів трьох українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів на 10-11 травня.

 

Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль. 

 

"Публічні слухання відбудуться 10-11 травня 2019 року. Процедурний наказ буде оприлюднено на сайті Трибуналу", – написала Зеркаль на своїй сторінці у Facebook.

 

 

Заступниця міністра зазначила, що під час обміну позиціями про звільнення полонених українських моряків російська сторона раптово пом'якшила тон спілкування з Україною.

 

"Вразила кардинальна зміна тону розмови – перехід від хамства та брутальної зневаги до цивілізованої мови, притаманної дипломатії", – зазначила пані Зеркаль.

 

Водночас, дипломат не схильна із того робити поспішні висновки. "Невідомо, чи це зміна російської тактики, чи просте бажання затягнути процес консультацій. У будь-якому, разі це не вплинуло на позиції сторін щодо наших моряків і кораблів", – прокоментувала Зеркаль.

 

"Чи зможе Росія і далі тримати цивілізований тон розмови і довести це "конкретними справами", буде видно з документів, які ми отримаємо від РФ в рамках підготовки до слухань в Гамбурзі", – підсумувала пані дипломат.

 

24.04.2019