ВР візьметься до закону про Президента та імпічмент.

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підтримав ідею розгляду закону "Про Президента" у парламенті найближчим часом, в котрому окремим розділом буде прописано процедуру імпічменту голови держави.

 

Про це Парубій сказав на брифінґу в понеділок по завершенні погоджувальної ради парламенту.

 

 

Зі слів спікера, наразі у Верховній Раді зареєстровано п’ять законів про імпічмент. Парубій вважає, що з-поміж них найякіснішим є документ авторства "Самопомочі".

 

"Мені подобається системний підхід Оксани Сироїд. Вона пропонує закон про Президента у цілому, де можна скоригувати усі неточності у взаємовідносинах між гілками влади. У законопроекті імпічмент є одним з розділів", – прокоментував Андрій Парубій, згідно з повідомленням прес-служби ВР.

 

Голова парламенту вважає, що цей законопроект можна внести до порядку денного ще у четвер, за умови, що профільний комітет ВР упорається у середу.

 

"Фактично, ми зможемо розпочати роботу над законом у цей четвер. Йдеться про комплексніший підхід, де імпічмент буде прописаний одним з розділів цього закону", – зазначив Парубій.

 

Спікер також запевнив, що Верховна Рада не баритиметься з датою інавгурації президента-електа. 

 

"Очевидно, це питання стане актуальним вже після того, як буде завершено підрахунок голосів і коли буде опубліковано результати виборів другого туру. Тоді це стане предметом дискусії", – прокоментував Парубій.

 

Голова ВР нагадав, що Центральній виборчій комісії дається 10 днів на оголошення результатів виборів, а відтак їх мають оприлюднити у газеті "Голос України", а вже після того піде 30 днів до проведення інавгурації. "Усе буде в рамках чинного закону. Я не приймаю позиції, коли хтось і якось хоче коригувати закон під політичну кон’юнктуру", – затявся Парубій.

 

Нагадаємо, команда Володимира Зеленського розглядає опцію розпуску Верховної Ради з метою проведення якнайшвидше дострокових парламентських виборів, на тлі високих електоральних показників Зеленського. Приводом для дострокового припинення повноважень ВР може стати відсутність належно оформленої парламентської коаліції.

 

Згідно з Конституцією, Верховну Раду нема права розпустити в останні півроку терміну її повноважень. Парламент зібрався на своє перше засідання 27 листопада 2014 року. Таким чином, опція розпустити парламент зберігатиметься до 27 травня.

 

22.04.2019