Європарламент схвалив створення фонду оборони ЄУ.

Фонд сприятиме впровадженню інновацій у військовій сфері.

 

 

Європейський Парламент у четвер, 18 квітня, схвалив створення спільного фонду оборони Євроунії. Відповідну ініціативу підтримали 328 депутатів, 231 парламентар виступив проти, ще 19 утрималися. Майбутній фонд повинен залучати інновації в оборонну промисловість, зокрема сприяти розвитку нових систем озброєнь. Також він повинен посилити співпрацю країн – членів ЄУ в оборонній сфері.

 

Фонд має розпочати діяльність 2021 року. Про це повідомив німецький інформаційний портал web.de. Депутати рекомендують виділити на ці цілі 13 мільярдів євро. Остаточну суму обговорять під час перемовин про довгостроковий бюджеті Європейської Унії на 2021–2027 роки.

 

Багато євродепутатів висловилися критично щодо заснування спільного фонду оборони Євроунії. Зокрема проти нього виступили члени Соціал-демократичної партії Німеччини Мартін Вернер (Martina Werner) і Арне Літц (Arne Lietz). На думку Вернера, доцільнішим кроком стала б поступова інтеграція національних оборонних систем в об'єднання на рівні Європейської Унії. Субсидування оборонної промисловості євродепутат назвала «хибним шляхом». Літц, своєю чергою, підкреслив, що поява такого фонду означає «подарунки для оборонної промисловості» і при цьому не дозволить заощаджувати.

 

Тим часом представник німецьких християнських демократів у Європарламенті Міхаель Ґалер (Michael Gahler) назвав позицію колег з СДПН «брутально хибною». Він нагадав, що нинішня фрагментація оборонної індустрії змушує вдаватися до зайвих витрат. Так, за його словами, в Європі існує 178 збройних систем, водночас у США – лише 30.

 

19.04.2019