Штаби Порошенка і Зеленського поділять стадіон навпіл, символіку заборонено.

 

Національна суспільна телекомпанія України вицофується із процесу підготовки до дискусії між кандидатами у Президенти України Петром Порошенком і Володимиром Зеленським, запланованої на 19 квітня, вважаючи, що запропонований формат не є дебатами.

 

Про це повідомив голова правління НСТУ Зураб Аласанія за підсумками наради, скликаної в Міністерстві внутрішніх справ України.

 

 

"Чи дійсно приїдуть обидва кандидати на НСК? Так. Чи проведуть вони заплановане дійство на НСК 19-го квітня між 19:00 та 20:00? Так. Чи буде це дійство барвистим шоу? Так. Чи буде барвисте шоу дебатами? Ні. Чи братиме участь в організації цього всього "Суспільне"? Ні", – поінформував Аласанія.

 

Зі слів керівника "UA:Першого", штаби намагаються домовитися про поділ логістики на стадіоні. "Очі вас не обманюють: сцен буде дві. Телесигналів буде два. Телетрансляцій, схоже, теж буде дві. Це ще нічого: концертів взагалі планувалось чотири – два до, два після (в кожного кандидата свої)", – прокоментував пан Зураб.

 

Наразі штаби домовилися про наступне: трибуни ділять не вздовж, а поперек; символіку партій не використовують; артистів з піснями запускають по черзі; квитки ділять навпіл і розповсюджують кожен свої; час початку концертів – 16:00; час початку дебатів – 19:00.

 

Наразі штаби не узгодили: кількість запитань (по три чи по чотири); особу ведучого (або ведучих); кількість пересувних телевізійних станцій; спосіб співпраці з іншими телеканалами ("віддавати одну трансляцію всім каналам чи кожен штаб веде свою зйомку і віддає своїм каналам", – пояснює Аласанія).

 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив на зустрічі, що завдання МВС полягає у ґарантуванні безпеки. "Ми не підтримуємо жодного із кандидатів та приймемо вибір українців, який має бути зроблений у чесних умовах та у безпеці. На цій зустрічі МВС є модератором дискусії між штабами", – зазначив голова МВС.

 

Поліція очікує на стадіоні 60 тисяч українців, тому планує залучити до 10 тисяч правоохоронців. "Працівникам системи МВС доведеться працювати як ззовні, так і всередині стадіону, цим можна пояснити таку кількість правоохоронців", – зазначив він.

 

Аваков вважає, що на стадіоні буде заповнена вся фан-зона. "Ми будемо безпечно розміщати потоки людей. Звісно, буде перевірка на металошукачах та огляд. І я прошу всіх з розумінням поставитися до заходів безпеки", – сказав Аваков.

 

18.04.2019