СБУ: Диверсант, який намагався підірвати українського розвідника, вижив і "здав" терористів із РФ.

 

Голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що диверсант, який закладав вибухівку під автомобіль співробітника української розвідки і сам підірвався, насправді вижив і має статус арештованого. Нападник – це керівник російської диверсійно-терористичної групи спецслужб РФ, росіянин Олексій Комаричев.

 

Про це Грицак оголосив на брифінгу в Києві, інформує аґенція УНІАН. Раніше в офіційному повідомленні ГПУ стверджувалось, що ця особа, отримавши численні тілесні ушкодження, померла у лікарні.

 

 

Голова СБУ зазначив, що 4 квітня 2019 року під час спроби закладання вибухового пристрою під автомобіль українського військового розвідника стався самопідрив. "У результаті цього самопідриву виконавець, він же керівник російської диверсійно-терористичної групи, отримав важкі тілесні ушкодження", – нагадав Грицак.

 

Зі слів голови СБУ, завдяки проведеному оперативниками СБУ комплексу оперативно-розшукових заходів вдалося зібрати беззаперечні докази про те, що вбивство розвідника Головного управління розвідки Максима Шаповала, який загинув від вибуху автомобіля 27 червня 2017 року в Києві, і спроба підриву розвідника 4 квітня цього року сплановані, профінансовані, організовані безпосередньо російськими спецслужбами.

 

"Це були спільні операції ФСБ РФ та Головного управління Генштабу ЗСУ РФ, більше відомої як військова розвідка Росії. Організацію і здійснення обох терактів здійснювали одні й ті ж самі особи із числа співробітників російських спецслужб. Виконавець невдалої спроби мінування автомобіля нещодавно залишився живим, хоча він і перебуває зараз у тяжкому стані в лікарні. Він заарештований, він учасник нашого процесу", – розповів голова СБУ.

 

"Це керівник російської диверсійної терористичної групи, який безпосередньо закладав вибухівку під авто українського розвідника, – громадянин Російської Федерації Комаричев Олексій Анатолійович, 17 січня 1978 року р.н., постійно мешкає у місті Москва", – додав голова СБУ.

 

Згідно з даними спецслужби, "в різні періоди свого життя Комаричев проходив службу як офіцер полку охорони уряду Москви та Федеральної служби РФ з контролю за обігом наркотиків, а з 2016 року він був звільнений за компрометуючих обставин з місця своєї служби – і під тиском ФСБ поступив на роботу до військової розвідки". "За сприяння ФСБ він був звільнений з-під варти, оскільки деякий час перебував під вартою та залучений до диверсійної діяльності на території країн ЄС, а також України як офіцер російської військової розвідки", – розповів Грицак.

 

Зі слів голови СБУ, разом із ним діяв інший громадянин Росії – Дзортов Тимур Мовлайович, дата народження – 24 грудня 1988 року.

 

Василь Грицак констатував: СБУ припинила діяльність на території України диверсійної терористичної групи спецслужб РФ, яка спрямовувалася для здійснення політичних вбивств та ліквідації офіцерів українських спецслужб.

 

"СБУ офіційно повідомляє, що припинено діяльність на території нашої держави диверсійно-розвідувальної терористичної групи спецслужб РФ у складі 7 осіб. Всі вони затримані та заарештовані", – заявив він.

 

Грицак повідомив, що в середу вранці "ми закінчували черговий етап цієї операції, було затримано ще одну особу, яка сприяла діяльності цієї терористичної групи на території нашої держави".

 

Зі слів голови СБУ, загалом від початку 2017 року на територію України з РФ та ОРДЛО направляли кілька автономних диверсійно-терористичних груп. "Ці групи направлялися військовою розвідкою РФ для здійснення політичних вбивств та ліквідації офіцерів українських спецслужб. Одна з таких груп 27 червня 2017 року вчинила зухвалий злочин – теракт, у результаті якого загинув генерал військової розвідки Максим Шаповал. За аналогічним сценарієм 4 квітня 2018 року під час спроби закладання вибухового пристрою під автомобіль українського військового розвідника стався самопідрив", – пояснив Грицак.

 

17.04.2019