КМІС: Зеленський перемагає, "Слуга народу" має більшість із Медведчуком у ВР.

 

Соціологічне опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведене 9-14 квітня, демонструє значну перевагу кандидата політично-розважального проекту "Слуга народу" Володимира Зеленського над чинним Президентом України Петром Порошенком у другому турі президентських виборів. Згідно з підсумками дослідження, Зеленський набирає 48,4% серед усіх опитаних, а Порошенко – 17%. Якщо ж зважувати результати серед тих, хто збирається голосувати і визначився з вибором, то вийде 72,2% проти 25,4%.

 

41,9% українців підтримують ідею дебатів між кандидатами, ще 26,7% вважають їх бажаними, але не обов’язковими. 50,6% українців вважають, що Володимир на дебатах був би щирим; у щирість Порошенка вірить 19,3%.

 

Опитування свідчить про те, що українці переважно очікують від Президента досягнень, котрі не відповідають його посадовим функціям. Відповіді на питання про пріоритети на перші 100 днів розподілилися в анкеті наступним чином:

 

Знизити тарифи на комунальні послуги – 39,1%;

Подати до парламенту законопроекти про зняття недоторканності з депутатів, суддів, Президента – 35,5%;

Розпочати / пришвидшити розслідування найбільш резонансних корупційних злочинів – 32,4%;

Розпочати переговори з Росією – 23,3%;

Знизити зарплату топ-чиновникам – 18,4%;

Розпочати переговори з ЄС та США щодо Донбасу і Криму – 16,4%;

Пришвидшити розслідування злочинів проти Майдану – 9,4%;

Ініціювати зміну системи парламентських виборів – скасування мажоритарних виборів і перехід до пропорційної системи з відкритими списками – 8%;

Виставити на продаж приміщення, автівки та інші активи Державного управління справами, яке займається забезпеченням Президента – 5,5%;

Ініціювати перезапуск антикорупційних органів (НАБУ, САП) – 5,2%;

Арештувати російські активи в Україні  – 4,6%;

Внести до парламенту законопроект про референдуми в Україні – 4,2%;

Розпочати переговори про вступ до ЄС – 3,3%.

 

В електоральних уподобаннях українців на парламентські вибори лідирує партія "Слуга народу" – за неї проголосувало би 25,9% респондентів з числа тих, котрі декларують бажання прийти голосувати і визначилися з вибором. Друге місце отримала би партія "За життя" з 15,7% – і в гіпотетичному союзі зі "Слугою народу" могла би сформувати парламентську коаліцію.

 

13,9% проголосували би за Блок Петра Порошенка "Солідарність", 12,1% – за "Батьківщину" Юлії Тимошенко, 5,1% – за "Громадянську позицію" Анатолія Гриценка, 5% – за партію "Сила і честь" Ігоря Смешка. Близько до виборчого бар'єра були би Радикальна партія (4,8%) і ВО "Свобода" (4,6%).

 

2,3% узяв би "Опозиційний блок", 1,5% – умовний "Блок Святослава Вакарчука", 1,4% – "Самопоміч".

 

Опитування проводилося 9-14 квітня 2019 року. Виконавець – Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). Методом особистого інтерв'ю опитано 2004 респондентів, що мешкають у 129 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 3-ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

 

16.04.2019