Порошенко ініціював перевірку керівників "Укроборонпрому" на поліграфі.

 

Президент України Петро Порошенко ініціював перевірку керівництва концерну "Укроборонпром" на предмет корупційних зловживань, а також погодив ідею аудиту з залученням громадських організацій та представників іноземних держав.

 

Про це Порошенко заявив на нараді з секретарем РНБО Олександром Турчиновим і заступником секретаря Радбезу Сергієм Кривоносом, присвяченій підготовці до перевірки ДК "Укроборонпром" та реформування оборонного сектора.

 

 

"Ми звертаємося до уряду з проханням забезпечити організацію досліджень на поліграфі всього керівного складу Державного концерну "Укроборонпром". Окремо підготуйте списки тих, хто має пройти дослідження. Прошу включити туди і керівників державних підприємств оборонно-промислового комплексу – і керівників підприємств, і тих, хто відповідає за фінансову діяльність", – сказав Президент .

 

"У випадку виявлення підстав, прошу передати відповідні результати досліджень поліграфа або контррозвідці Служби безпеки України, або у правоохоронні органи. Якщо будуть виявлені ті чи інші обставини скоєння злочину", – звернувся Порошенко.

 

Президент наголосив, що на підставі рекомендацій, озвучених полковником Кривоносом, він звернеться до уряду щодо негайного фінансування міжнародного аудиту концерну "Укроборонпром". Порошенко додав, що рішення слід прийняти вже у квітні.

 

Петро Порошенко також наголосив, що окремо, не в якості міжнародного аудиту, слід провести перевірки і Державною аудиторською службою, а також Рахунковою палатою України.

 

При цім Президент вважає доцільним долучити до перевірок громадські організації і проінформувати представників громадськості про підсумки цих перевірок.

 

Також голова держави підтримав пропозицію залучити до наглядової ради "Укроборонпрому" представників стратегічних партнерів України "для забезпечення ефективності і прозорості її функціонування".

 

02.04.2019