Батьки не змогли вмовити Павла Гриба припинити голодування.

 

Батькам Павла Гриба, засудженого в Росії до 6 років ув'язнення за звинуваченням у підбурюванні в соцмережах до теракту, не вдалося переконати сина припинити голодування. Наразі адміністрація СІЗО в Ростові-на-Дону перевела Павла до одиночної камери.

 

Про це розповів батько політв'язня Ігор Гриб у інтерв'ю телеканалу ATR.

 

 

"Павло написав заяву в СІЗО, що він оголошує голодування. Його перемістили в одиночну камеру, за ним посилили нагляд співробітників слідчого ізолятора. Він п'є лише воду. Підтвердженням цьому є те, що в неділю дружина ходила до нього передати передачу, і вона передала йому тільки воду і апельсини. А в понеділок вона все-таки потрапила до Павла на побачення, і вона не змогла переконати його припинити голодування", – розповів батько.

 

Раніше очільник громадської наглядової комісії Ростовської області Леонід Петраши повідомив, що Павло Гриб подав офіційну заяву про початок голодування.

 

Батько політв'язня Ігор Гриб сказав у коментарі "Громадському", що шість років в'язниці для сина – "це фактично смертельний вирок". "Якщо Павло відбуватиме це покарання, він помре за ґратами, враховуючи його хвороби. Тому треба робити усе, щоб йому зробити операцію й повернути Павла в Україну", – сказав батько.

 

Нагадаємо, 22 березня Північно-Кавказький окружний суд Ростова-на-Дону засудив українського політв'язня Павла Гриба, обвинуваченого в схилянні до теракту росіянки Тетяни Єршової, до шести років позбавлення волі. Павлу нині 20 років.

 

Гриб заявив про голодування одразу після оголошення вироку.

 

Павла Гриба схопили у серпні 2017 року на території Білорусі. Як розповідав тоді Ігор Гриб, ФСБ виманила його сина Павла до Гомеля під виглядом зустрічі з дівчиною та провела затримання.

 

Згодом з'ясувалось, що 20-річний Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ Росії у Краснодарі; його звинуватили у тероризмі.

 

26.03.2019