У Чехії розкрито групу гакерів, пов'язаних із ГРУ.

Вони видавали себе за торговців комп'ютерами.

 

 

У Чехії спецслужби розкрили групу гакерів, котрі працювали на російську розвідку – про це повідомило чеське видання Respekt. Журналісти почали розслідування після короткої заяви чеських спецслужб у грудні минулого року про викриття мережі російської розвідки.

 

За даними видання, група діяла під прикриттям двох компаній із продажу комп'ютерів і програмного забезпечення. На комп'ютерах, які перебували в офісах і які нібито були ввезені до Чехії через російські дипломатичні канали, були знайдені гакерські програми.

 

У групі, окрім росіян, були вихідці з інших республік колишнього СРСР, котрі отримали громадянство Чехії. Автор розслідування журналіст Ондржей Кундра (Ondřej Kundra) повідомив, що гакерська група, за його даними, діяла понад два роки і, можливо, була частиною мережі, решта осередків якої розташовані в інших країнах.

 

До яких саме кібератак причетні гакери, Кундрі невідомо. Однією з найбільших за останні роки була кібератака на поштові сервери чеського Міністерства закордонних справ.

19.03.2019