Волкер: між Путіним і Порошенком існує особиста ворожнеча.

 

Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер заявив, що між президентами Російської Федерації Владіміром Путіномм і президентом України Петром Порошенком існує особиста ворожнеча.

 

Про це Волкер сказав під час відеобрифінгу для європейських журналістів, організованого з Брюсселя, повідомила аґенція УНІАН.

 

 

Спецпредставник США зазначив, що Сполучені Штати не мають позиції щодо підтримки того чи іншого кандидата в Президенти України. "Ми підтримуємо принципи. Ми підтримуємо принципи міцних демократичних інститутів, реформи щодо боротьби з корупцією та безпеки, а також відновлення Україною її суверенітету і територіальної цілісності. Тож це те, за що ми виступаємо – і ми виразно говоримо це усім кандидатам", – зазначив Волкер.

 

"Я думаю, що це правда. По суті, це не лише правда, а і те, про що Росія сама говорила, що вона хоче бачити, як Порошенко зазнає поразки – і це просто факт. Я думаю, що існує особиста ворожнеча між президентом Путіним і президентом Порошенком", – заявив Волкер і додав, що російський лідер "очікує на зміни" в Україні.

 

При цім Волкер не впевнений, що Росія визначає якогось конкретного кандидата з-поміж інших для підтримки. Водночас він зазначив, що очікуватиме від будь-якої влади в Україні продовження шляху зміцнення демократичних інститутів, проведення реформ та боротьби з корупцією.

 

Спецпредставник Держдепартаменту США наголосив, що воєнного варіанта повернення Криму до складу України не існує, і закликав Київ триматися політико-дипломатичного шляху.

 

"Не існує військового рішення, у сенсі повернення Криму до складу України силоміць. Це буде у воєнному відношенні катастрофою, це призведе до втрати тисяч і тисяч життів. Цього ніхто не повинен розглядати. Тому не можна повертати силою", – заявив Волкер.

 

При цім він порадив розвивати правову позицію в руслі того, що Крим належить Україні. З його слів, не треба втрачати зв'язок із населенням, слід підтримувати розвиток кримської культури. Також він нагадав, що США, Європейський Союз, НАТО та інші країни не визнають анексію Криму Росією. "Це незаконна окупація і незаконне захоплення території. Ми принципово підтримуємо Україну та наполягаємо, щоб її територіальна цілісність була відновлена", – додав Волкер.

 

19.03.2019