У Красному Полі відзначили 80-річчя Карпатської України.

 

У меморіальному парку "Красне Поле" під Хустом відбулися урочистості, присвячені 80-й річниці проголошення Карпатської України. У вічі взяли участь тисячі закарпатців. Президент Петро Порошенко разом з урядовцями і керівництвом області поклав квіти до Пам’ятного Хреста, встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків.

 

Про це повідомляє видання "Закарпаття онлайн".

 

 

 

"Сьогодні подія надзвичайно важлива для кожного українця, де б він не жив. Вільна соборна незалежна Україна вшановує тих, хто 80 років тому проголосив державність Карпатської України. Ми згадуємо тих, хто мав мужність у час смертельної небезпеки заявити, що Україна була, Україна є і Україна точно буде! І в час, коли європейські політики все ще сподівалися умиротворити агресора, українці першими гордо і мужньо заявили про свої права", – заявив Порошенко.

 

Проголошення незалежності Карпатської України Президент назвав актом сміливості і патріотизму, а виступ бійців Карпатської Січі, які 80 років тому на Красному Полі зійшлися у важкому і нерівному бою з переважаючими силами загарбників, – героїчним подвигом. 

 

"Герої Красного Поля – карпатські січовики – стоять в одному ряду із захисниками України під Крутами, героями Української повстанської армії, сучасними захисниками суверенітету і територіальної цілісності України", – акцентував голова держави.

 

Петро Порошенко повідомив про нагородження (посмертно) орденом Свободи президента Гуцульської республіки Степана Клочурака. Орден отримав племінник Клочурака – Іван Лофердюк. Панові Лофердюку – 84 роки, все життя працював лісівником на Рахівщині.

 

15.03.2019