Посол США закликала провести аудит оборонпрому через корупцію.

 

Кабінет Міністрів України має провести повну перевірку "Укроборонпрому" після звинувачень сектору військової промисловості в корупції та розсекретити накази для подолання махінацій у оборонній сфері.

 

Про це заявила посол США в Україні Марі Йованович під час конференції в Києві, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

 

"Уряд України має провести повний аудит "Укроборонпрому" і розсекретити накази. Це допоможе боротьбі з корупцією в секторі оборони і зробить цю систему більш прозорою. Таким чином і ліки, і зброя будуть прозоро потрапляти до рук українських бійців", – сказала Йованович.

 

У понеділок, 4 березня, журналісти програми "Наші гроші" проекту Bihus.info оприлюднили нову частину розслідування про закупівелю деталей для підприємств "Укроборонпрому" за завищеними цінами. Вони закидають, що керівник концерну Павло Букін та колишній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський отримували "відкати" за постачання висотомірів для ремонту в Україні літаків Ан-26 із Казахстану.

 

25 лютого у програмі "Наші гроші" озвучили інформацію про "багаторічну схему вимивання сотень мільйонів гривень" із оборонного комплексу, до якої, згідно з даними журналістів, нібито причетні син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського та його кумплі.

 

Сім'я Гладковських відкинула звинувачення в корупції.

 

Президент України Петро Порошенко звільнив Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО України та голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю.

 

05.03.2019