Суддя Шевченківського суду Києва Мар'ян Головчак ухвалив рішення про відмову в задоволенні клопотання прокурорів про продовження запобіжного заходу голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру, якого підозрюють в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк. Де-юре, Мангер перебував під арештом із альтернативним способом запобіжного заходу – грошовою заставою.

 

Про це повідомив "5 канал".

 

Голова Херсонської облради заявив, що він задоволений рішенням суду, і запевнив, що з країни не тікатиме.

 

"Мангер залишається під обов'язком з'являтися за першим викликом слідчого, цей обов'язок є в кожної людини, в кожного мешканця України. Його Мангер продовжуватиме виконувати, як невинна людина. Мій підзахисний не збирається тікати, не збирається залишати Україну", – прокоментував адвокат Дмитро Ільченко.

 

Прокурори заявили, що "буде вирішуватися питання щодо вжиття подальших заходів, які, можливо, застосують до Мангера".

 

Нагадаємо, Мангеру 15 лютого обрали запобіжний захід – тримання під вартою 17 днів, однак того самого дня його випустили з-під варти. За голову Херсонської ОДА вніс заставу в 2,5 мільйона гривень адвокат. 

 

Напад на Катерину Гандзюк скоїли 31 липня 2018 року – поблизу її помешкання невідомий виплеснув на жінку сірчану кислоту. Катерина перенесла декілька операцій, але організм не впорався з ураженнями, і 4 листопада вона померла у столичній лікарні.

 

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі.

 

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявляв, що проти Мангера є переконливі свідчення щодо його причетності до злочину.

 

04.03.2019