Клімкін: Чорне море стане "бермудським трикутником" для Росії.

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін певен, що Росії не вдасться встановити контроль над Чорним морем, а навпаки – спроби зазіхнути на домінування флоту обернуться тим, що море стане для РФ "бермудським трикутником".

 

Про це Клімкін заявив на міжнародній конференції з безпеки "Одеські дебати. Об'єднання України, Чорноморського регіону і трансатлантичних партнерів" в Одесі, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

"Росія забороняє нам свободу мореплавства в Керченській протоці та Азовському морі. Вона атакує наші кораблі, захоплює військовополонених. Тому все, що ми робимо і повинні зробити, має бути сконцентровано на звільненні наших хлопців-військовополонених та інших політв'язнів і заручників", – заявив голова МЗС.

 

Клімкін вважає: треба зробити так, "щоб наш флот був кращий, аніж російський".

 

"Чорне море не може стати російської калюжею. Треба побудувати потужну військову інфраструктуру, військові бази вздовж Чорного та Азовського морів", – вважає Клімкін.

 

Голова МЗС висловив тверде переконання, що "Чорне море ніколи не буде належати російському режиму, насправді воно стане для нього хіба що "бермудським трикутником", Керченську протоку буде розблоковано".

 

На думку Клімкіна, протидіяти Росії можна тільки спільними зусиллями держав, зацікавлених у забезпеченні свободи мореплавства у Чорному та Азовському морях. Так само слід діяти і для повернення анексованого Криму під юрисдикцію України.

 

"Ми обов'язково повернемо Крим. Для цього ми повинні бути сильними як економічно, так і в питанні безпеки... Відповідь на зазіхання Росії може бути тільки комплексна. Її не може бути тільки в економічній, військовій або протидії в інформаційній війні. Ми маємо це зробити разом", – зазначив Клімкін.

 

04.03.2019