Порошенко відвідав американський есмінець USS Donald Cook.

 

Президент України Петро Порошенко відвідав в Одесі есмінець USS Donald Cook військово-морських сил США, на котрому провів зустріч зі спеціальним представником США у справах України Куртом Волкером.

 

Голова держави зазначив, що візити американських кораблів є яскравою демонстрацією співпраці між Києвом і Вашингтоном, повідомила прес-служба АП. "Ми дякуємо нашому надійному союзнику. Ми саме під таким кутом сприймаємо розвиток нашої співпраці, в тому числі і в оборонній сфері. Надзвичайна символічність зустрічі на борту саме «Дональда Кука», який є дуже частим гостем у Чорному морі, в Одесі", – зауважив Петро Порошенко.

 

 

"Це легендарний корабель. І це важливий сигнал Кремлю на п’ятий рік окупації. Перше, що Крим є український. Друге, що свобода судноплавства в регіоні буде забезпечена як гарантована конвенцією ООН з морського права, що українсько-американське партнерство єдине як ніколи. І ми ефективно співпрацюємо в усіх сферах, в тому числі і оборонній", – наголосив Президент.

 

Голова держави цінує те, що США збільшили військову присутність в Чорному морі. "Це важлива відповідь на неспрокований напад та акт агресії проти українських кораблів, який відбувся 25 листопада минулого року", – зазначив Порошенко, додавши, що агресія Кремля зачіпає не лише життєві інтереси України, а й є квестією безпеки для ЄС, НАТО.

 

"Наголошую, проект Керченського мосту, коли це було використано як предтеча, щоб атакувати українські кораблі. Може завтра з'явитись і символ «Північного потоку-2» для атаки в Балтійському морі, і в будь-якій іншій позиції", – сказав голова держави.

 

 

У зустрічі взяли участь перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, міністр оборони України Степан Полторак, заступник голови Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв та командувач Військово-Морських Сил ЗСУ Ігор Воронченко.

 

Від американської сторони були посол США в Україні Марі Йованович, заступник командувача Збройних сил США в Європі з політичних питань Філіп Рікер, постійний представник США при ЄС Гордон Сондленд, віце-прем’єр-міністр з питань імплементації стратегічного партнерства Румунії, яка нині головує в ЄС, Анна Бірчал.

 

27.02.2019