У Польщі висунули обвинувачення українському водію туристичного автобуса.

 

Окружна прокуратура в Перемишлі висунула обвинувачення водієві українського автобуса, який торік у серпні потрапив у смертельну ДТП в селі Лещава-Долішня на Підкарпатті. Українця обвинувачують у навмисному спричиненні катастрофи. Про це повідомляє Польське радіо.

 

У ДТП загинули 3 особи, а 50 зазнали травм, дехто – важких.

 

Окружна прокуратура в Перемишлі направила до місцевого суду обвинувальний акт у цій справі. Водієві, який зараз перебуває під арештом, загрожує від 1 до 12 років позбавлення волі.

 

За словами заступниці окружного прокурора в Перемишлі Беати Стажецької, 42-річний Микола Л. не визнав своєї вини.

 

Згідно з обвинувальним актом, водій навмисне порушив правила безпеки та призвів до автокатастрофи під час дорожнього руху. Експерти з дорожнього руху з’ясували, що водій на ділянці дороги, що передувала ДТП, їхав зі швидкість від 82 до 85 км/год за дозволеної максимальної швидкості до 50 км/год, а потім ще швидше – 100-102 км/год. Натомість на місці катастрофи, де було обмеження до 30 км/год, він їхав зі швидкістю 70-72 км/год.

 

Крім того, український водій проігнорував попереджувальні знаки на ділянці зі значним нахилом та небезпечними поворотами.

 

ДТП сталось на автошляху між Перемишлем та Сяноком ввечері 17 серпня 2018 року. Автобус, яким подорожували, крім водія, 53 людини, на різкому повороті з’їхав з дороги і скотився з високого схилу, декілька разів перевернувшись.

 

Унаслідок ДТП загинули три людини: дві жінки у віці 30 та приблизно 50 років, а також 31-річний чоловік.

 

Микола Л. є водієм вже 10 років, приблизно 6 років він працює водієм туристичних автобусів, а від січня 2018 року чоловік здійснював міжнародні маршрути, зокрема до Австрії, Італії, Німеччини, Чехії.

11.02.2019