Bellingcat: Російська розвідка труїла "Новачком" постачальника зброї в Україну.

 

Розслідувальна аґенція Bellingcat встановила, що третій учасник замаху в Солсбері, поряд із "Пєтровим" і "Бошировим", котрого наразі ідентифікують як Сєрґєя Фєдотова (правдоподібно, це не справжнє ім'я), мав стосунок до отруєння постачальника зброї в Україну – болгарського підприємця Омеляна Ґебрева. Замах на Ґебрева відбувся у 2015 році теж із застосуванням речовини "Новачок".

 

Про це йдеться в публікації на сайті російського видання "Інсайдер", партнера лондонської аґенції Bellingcat.

 

 

Так, розслідувачі встановили, що своє аґентурне ім'я "Фєдотов", як і Чепіга з Мішкіним, отримав у 2010 році, а надалі активно подорожував країнами Європи та Середньої Азії. Зокрема, "Фєдотов" одночасно з "Бошировим" і "Пєтровим" подорожував у Прагу 2014 роцу, а потім і в Британію – під час отруєння Скрипалів.

 

"Фєдотов" також відвідував Болгарію, коли там отруїли місцевого підприємця Ґебрева. 

 

Так, 24 квітня 2014 року "Фєдотов" прибув із Москви у болгарське місто Бургас. Він мав зворотний квиток на 30 квітня, але вже ввечері 28-го опинився в Стамбулі, а там терміново придбав квиток до Москви.

 

Раніше цього дня Ґебрева госпіталізували після того, як він знепритомнів на прийнятті, влаштованому у Софії.

 

Приблизно в той же час погано себе відчули син Ґебрева й один із топ-менеджерів його компанії. Всіх трьох госпіталізували з симптомами важкого отруєння.

 

Лабораторія Гельсінського університету, що спеціалізується на хімічній зброї, змогла встановити сліди двох органофосфатів, які свідчили про те, що підприємця намагалися вбити нервово-паралітичною речовиною, яка належить до сім'ї "Новачка".

 

Через місяць Гебрев вийшов з коми; його стан став поліпшуватися.

 

"Відповідаючи на питання [Bellingcat і The Insider], чому він міг становити інтерес для ҐРУ, Ґебрев відповів, що бачить лише два можливі мотиви: по-перше, його компанія виконувала постачання зброї в Україну, а по-друге, Росія могла претендувати на збройний завод, котрий перебуває під контролем його компанії", – пишуть автори.

 

 

08.02.2019