Розпочався прийом робіт на здобуття премії Івана Франка.

 

Сьогодні, 15 січня, Міжнародний фонд Івана Франка розпочав приймати наукові роботи на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка у 2019 році.

 

У конкурсі буде дві номінації, як зазвичай: за вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики та за вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук.

 

Комітет Премії приймає наукові праці з 15 січня до 1 березня 2019 року.  Подання на здобуття премії прийматимуть від академічних установ, вищих навчальних закладів України та країн світу, з якими Україна має дипломатичні стосунки, а також від лауреатів премії попередніх років. На здобуття премії приймають лише наукові праці, які були опубліковані у 2016-2018 роках і які мають ISBN.

 

З умовами участі у конкурсі на здобуття премії можна ознайомитися на сайті фонду. Друковані екземпляри наукових праць слід надсилати на поштову адресу: 01034, м. Київ, вул. Володимирська, 48а, оф. 15; супровідні документи – на електронну адресу: frankoprize@ukr.net

 

Міжнародну премію імені Івана Франка присуджують щорічно. Лауреати премії отримують грошову винагороду (у 2016 і 2017 роках преміальний фонд становив 500 тисяч гривень, у 2018 році – 400 тисяч гривень) та золотий знак лауреата.

 

Премію заснував у 2015 році онук Івана Франка – Роланд Франко. Основною метою премії є сприяння всеосяжному вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики. Премію вручають 27 серпня – у день народження Івана Франка.

 

У 2016 році лауреатом премії був архієпископ-емерит, колишній глава УГКЦ Любомир Гузар з науковою монографією “Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму”; у 2017 році у номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики” – професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер з монографією “New Contributions to the History of the Ukrainian Language”; у 2017 у номінації “За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук” – заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, академік Олег Шаблій з  науковою роботою “Суспільна географія” у 2-х томах. У 2018 році лауреатами премії стали Ярослава Мельник та Йоганнес Ремі.

15.01.2019