Названо номінантів Міжнародної премії імені Івана Франка.

 

Міжнародна рада експертів визначила номінантів Міжнародної премії імені Івана Франка у 2018 році.

 

Цьогоріч до ради експертів увійшли 27 науковців з 8 країн світу: США, Канади, ФРН, Австрії, Польщі, Словаччини, Швейцарії та України.

 

Відтак рада рекомендує журі у номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук» розглянути такі кандидатури: Johannes Remy “Brothers or Enemies: The Ukrainian National Movement and Russia, from the 1840s to the 1870s” (“Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років”, автор Йоханнес Ремі  (Фінляндія); монографію “Галич у політичному житті Європи ХІ–ХІV століть”, автор Леонтій Войтович (Україна); серію робіт «Ціннісний дискурс в освіті”, колектив авторів під керівництвом Віктора Андрущенка (Україна).

 

У номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» на розгляд журі представлено монографію  Andrew Wilson “The Ukrainians: Unexpected Nation” (Ендрю Вільсон  "Українці: несподівана нація" (Великобританія); дослідження Hans Rothe and Jurij Medvedyk  “Bogoglasnik. Pesni blagogovejnyja (1790/1791). Eine Sammlung geistliche Lieder aus Ukraine” (Ганс Роте і Юрій Медведик  “Bogoglasnik. Пєсні благоговіння (1790/1791) Колекція духовних пісень з України”  (ФРН і Україна); монографію Ярослави Мельник "...І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках" (Україна).

 

Наукові роботи, які претендують на здобуття Премії, порівнювали за наступними критеріями: наявність інноваційних та оригінальних підходів у дослідженні; концептуальність, системність та критичність дослідження; міжнародний контекст і рівень наукового дослідження.

 

Відібрані роботи-номінанти передадуть на розгляд міжнародного журі, що засідатиме у Відні 22-24 червня цього року. Лауреатів Міжнародної премії ім. Івана Франка 2018 року у двох номінаціях оголосять 24 червня. Церемонія нагородження лауреатів відбудеться 27 серпня на батьківщині Івана Франка – у місті Дрогобичі.

 

Премію заснував у 2015 році онук Івана Франка – Роланд Франко. Основною метою премії є сприяння всеосяжному вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики. Премія є щорічною, вручають її 27 серпня – у день народження Івана Франка. Лауреатів премії нагороджують грошовою винагородою та золотим знаком лауреата.

 

У 2016 році лауреатом премії був архієпископ-емерит, колишній глава УГКЦ Любомир Гузар з науковою монографією “Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму”; у 2017 році у номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики” – професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер з монографією “New Contributions to the History of the Ukrainian Language”; у 2017 у номінації “За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук” – заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, академік Олег Шаблій з  науковою роботою “Суспільна географія” у 2-х томах.

15.05.2018