Міхаелю Мозеру та Олегові Шаблію вручили премію Івана Франка 2017 року.

 

У неділю, 27 серпня, у Дрогобичі відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Міжнародної премії імені Івана Франка 2017 року. Як писав Z, у номінації “за вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики” золотий знак, диплом та грошову винагороду здобув професор Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів Міхаель Мозер, а в номінації “за вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук” – академік, почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Шаблій.

 

Міхаель Мозер та Олег Шаблій

 

Переможці премії отримають грошову винагороду – цього року преміальний фонд становить 500 тисяч гривень.

 

Лауреатів визначили 24 червня 2017 року на засіданні журі в Інституті славістики Віденського університету.

 

Як розповів директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус, у 2017 році до комітету премії подали 21 наукову роботу з 16 вишів із чотирьох країн: Австрії, Ізраїлю, Польщі та України. До складу номінаційних комітетів та ради експертів увійшли 49 вчених з 11 держав.

 

"Уже сьогодні наша премія стала явищем, яке є новим для України. Міжнародна премія імені Івана Франка – це своєрідний ліфт для українських вчених. Це шанс стати відомим і поширити свої надбання світом", – прокоментував голова правління Міжнародного фонду Івана Франка Роланд Франко.

 

 

Під час церемонії нагородження члени журі – професор Львівського університету, доктор філологічних наук Ярослав Гарасим і професор Ягеллонського університету, доктор соціологічних наук Лешек Корпорович – презентували лауреатські роботи.

 

"Хочу зазначити, що цьогорічну перемогу справедливо вибороли праці, скеровані на сучасне осмислення складної історичної чи історико-лінгвістичної проблематики, тобто тих важливих пластів нашого минулого, які мають безпосереднє значення для розбудови подальших культурно-історичних та суспільно-політичних перспектив українського націєтворення", – сказав пан Гарасим, презентуючи працю Міхаеля Мозера ("Нові причинки до історії української мови"; 2016 рік).

 

Натомість пан Корпорович, відрекомендовуючи працю Олега Шаблія "Суспільна географія", зауважив, що "книга є важливою спробою поєднати нове і класичне розуміння наукового дослідження загалом, але також суспільних наук".

 

 

Лауреат премії протягом шести місяців після вручення йому нагороди має виступити з лекцією – популярним викладом змісту наукової роботи, яка була відзначена, – у Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. Франка, Львівському національному університеті ім. Франка, Київському національному університеті ім. Шевченка та Чернівецькому національному університеті ім. Федьковича.

 

Міжнародну премію імені Івана Франка започаткував Міжнародний фонд Івана Франка у 2015 році. Щорічна премія є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків і значних заслуг науковців світу в галузі україністики та соціально-гуманітарних наук. Ініціатором створення фонду став внук Івана Франка – Роланд Франко.

 

У 2016 році лауреатом Міжнародної премії імені Івана Франка (у номінації "За визначний особистий внесок у розвиток суспільно-гуманітарних наук") став кир Любомир Гузар за монографію "Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901–1944) провісник екуменізму". В номінації "За вагомий внесок у розвиток україністики" в 2016 році лауреата визначено не було.

 

28.08.2017