Верховний суд підтвердив законність декомунізації в Запоріжжі.

 

Верховний суд підтвердив законність рішень Запорізької обласної державної адміністрації про перейменування вулиць у рамках декомунізації і відхилив позов місцевого проросійського активіста, завершивши справу. 

 

Як повідомляє прес-служба ОДА, колегія Верховного суду під головуванням голови Касаційного адміністративного суду Михайла Смоковича підтвердила правомірність перейменувань. Рішення суду є остаточним та оскарженню не підлягає.

 

Скаржником виступив Андрій Іванов – колишній член Партії регіонів, засновник організації "Полк перемоги" (аналог російського руху "Бєссмєртний полк").

 

У травні 2016 року в Запоріжжі, згідно з розпорядженням голови ОДА Костянтина Бриля, перейменували вісім об’єктів топоніміки. Вулицю Панфіловців назвали на честь Михайла Гончаренка, полеглого у боях на Донбасі; вулиця Гудименка отримала ім’я Героїв 93-ї бригади, у лавах якої воювали сотні запоріжців під Іловайськом, Донецьким аеропортом та на Бахмутці; ім’я підполковника 55-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ Петра Третяка, який загинув у бою під Дяковим, тепер має колишня вулиця Ватутіна.

 

Також увічнено пам’ять академіка Володимира Вернадського, ректора Запорізького національного університету Вячеслава Толока, військового льотчика Григорія Нелюбова, організатора пожежно-рятувальної справи Миколу Корищенка.

 

10.01.2019