СБУ викрила аґентуру РФ на Миколаївщині: затримано капітана I ранґу.

 

Служба безпеки України затримала на Миколаївщині ватажка аґентурної мережі російської воєнної розвідки, котра займалася збором секретної інформації про українські військові частини на користь Росії. Діяльність мережі заблоковано.

 

Про це йдеться у повідомленні СБУ.

 

 

Ватажок аґентурної мережі – капітан першого ранґу Збройних сил України в запасі, котрий, виявилося, також має громадянство Росії. "Нами встановлено, що він був завербований співробітником ГУ ГШ ЗС РФ у місті Севастополь та неодноразово виїжджав на територію анексованої АР Крим для проведення агентурних зустрічей", – заявив на брифінґу представник Департаменту контррозвідки СБУ Володимир Настюк.

 

Згідно з висновками розслідування, колишній старший морський офіцер та його спільники здійснювали збір і передачу інформації військового характеру з обмеженим доступом про діяльність військових частин, які дислокуються в Очаківському гарнізоні Миколаївської області, зокрема про залучення українських сил до проведення Операції об'єднаних сил на Донбасі. "Останнє завдання від російських кураторів полягало у створенні та подальшій координації діяльності на території Очаківського району «бойового підпілля»  для проведення деструктивних заходів із дестабілізації ситуації у регіоні", – повідомив представник контррозвідки СБУ.

 

Під час обшуків правоохоронці вилучили у аґента засоби зв'язку, комп'ютерну техніку та електронні накопичувачі інформації, на яких оброблялися зібрані відомості, документальні матеріали, що містили документи з обмеженим доступом.

 

Капітанові запасу оголосили підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.111 ("державна зрада") Кримінального кодексу. Суд узяв його під варту.

 

Згідно з інформацією проекту mil.in.ua, затриманим виявився колишній начальних 84-го арсеналу мінно-торпедного та трального озброєння (військова частина А2637) Юрій Л.

 

Слідством встановлено, що він, використовуючи сімейні зв’язки у 73-му Морському центрі спеціальних операцій, отримував звідти інформацію про виконання бойових задач в зоні проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі. Через нього росіяни довідалися персональні дані спецпризначенців, відомості про озброєння й оперативну інформацію.

 

Окрім того, з колишнього місця служби він отримував дані про кількість озброєнь та боєприпасів.

 

На акаунті дружини Юрія Л. у соцмережах були опубліковані фотографії з чоловіком у папці "Крым сегодня", які датовані жовтнем 2018 року.

 

28.12.2018