На тлі воєнного стану

З нез’ясованих поки що причин найважливіші події трапляються вночі або на вихідні. Що коїться в росіян в голові недільного ранку – зрозуміло, але чого ж нашим так темрява подобається? Огляд подій тижня в Україні

 

Таран тижня

 

Показати, хто в Азовському морі господар, Чорноморський флот РФ намагався давно, а тепер вистрибнув з брюків-кльош і влаштував «маленьку переможну війну», яку росіяни люблять з часів імператорського дому Романових.

 

Так атака на українських моряків виглядала з російського боку запис радіопереговорів між командуванням та прикордонними кораблями РФ (обережно, ненормативна лексика)

 

Цього разу акт агресії росіяни не зможуть виправдовувати «зеленими чоловічками» чи своїми «відставниками», які воюють на Донбасі з любові до мистецтва. Зафіксовано напад на військові судна суверенної держави, запхано котові під хвіст усі можливі міжнародні норми, взято в полон українських моряків, серед яких є поранені – тому неврівноваженим сусідам можна готуватися до нових санкцій та смішити свої Іскандери.

 

Ситуацію в Україні самі співвітчизники можуть ускладнити без допомоги Кремля чи якогось непохмеленого недільного ранку капітана другого рангу ЧФ РФ. Коли Порошенко скликав військовий кабінет і сказав, що має намір вводити воєнний стан, головнокомандувачеві моментально нагадали: у 2014 році він на такий крок не спромігся й аргументував таке своє рішення тим, що МВФ не дає грошей країнам, які перебувають у стані війни.

 

Зараз Фонд заспокоїв, що співпрацю з Україною продовжить, і зрадофіли взялися розкручувати більш резонансну тему – введення воєнного стану Порошенкові потрібне, аби виборів Президента не було. Для тих, хто може подужати велику кількість букв – клацайте на посилання. А для людей занятих чи лінивих цитата:

 

"Стаття 19. Гарантії законності в умовах воєнного стану

 

1. В умовах воєнного стану забороняються:

зміна Конституції України;

зміна Конституції Автономної Республіки Крим;

проведення виборів Президента України, а також виборів до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування;

проведення всеукраїнських та місцевих референдумів;

проведення страйків, масових зібрань та акцій.

 

2. Верховна Рада України не пізніше, ніж у дев’яностоденний строк з дня припинення чи скасування воєнного стану, якщо чергові або позачергові вибори до відповідних органів мали бути проведені в період, на який було введено воєнний стан, приймає рішення про призначення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих виборів".

 

Напружитися, згідно з цим законом, мали б не любителі вчасно проголосувати, а прихильники алкоголю й активісти-мітингарі. Пияки можуть мати проблеми з придбанням оковитої, а ті, хто за сто гривень махають різними прапорами на зібраннях собі подібних, втратять гонорари.

 

Кошторис тижня

 

 

Вночі можна спати, розписувати преферанс або дивитися в прямому ефірі трансляцію хокейних чи баскетбольних матчів, які відбуваються на захід від Атлантики. В цю пору доби можна вигадати собі багато цікавих завдань, але українські народні депутати саме тоді люблять приймати державний бюджет. Зараз вони ставлять собі в здобутки, що відповідні цифри прийняли не під ялинку і навіть не взимку, але від традиції товктися в сесійній залі до ранку і заважати прибиральницям виконувати свої функціональні обов’язки парламентарі не відійшли.

 

Щодо прийнятого бюджету, то особливого оптимізму він не викликає – від нього такого й не вимагали. Документ передбачає ріст ВВП 3% й інфляцію 7,4%. Заплановано зростання прожиткового мінімуму й мінімальної зарплати, а курс гривні не лякатиме «психологічної позначкою» в 30 Володимирів Великих за одного Джорджа Вашингтона, а становитиме 29,4 грн/дол.

 

Песимісти кажуть, що це черговий бюджет проїдання, оптимісти тішаться, що могло бути і гірше, реалісти продовжують працювати.

 

У ту хвилю лише зауважимо, що від нинішнього ранку в обмінника $1 коштує вже 28,5 грн. Ринок на перспективу введення воєнного стану реагує миттєво…

 

Розкол тижня

 

 

Позафракційні зв’язки співголови партії «Опозиційний блок» Юрія Бойка з лідером партії «За життя» Вадимом Рабіновичем таки вилізли першому боком. Тільки-но підписали два діячі угоду «Про об'єднання опозиції і створення об'єднання "Опозиційна платформа – За життя"», як Юрія Анатолійовича соратники з фракції виключили.

 

Разом з екс-«регіоналом» «пішли» сірого кардинала часів Януковича Сергія Льовочкіна і ще трьох опозиціонерів меншого калібру. Всезнаючі експерти констатували, що в підкилимній сутичці між групами Ахметова і Фірташа перемогла команда Ріната Леонідовича.

 

Люди, яким політична батрахоміомахія тільки піднімає настрій, згадали нецензурний фразеологізм про стосунки жаби з гадюкою. Однодумці президента-втікача Януковича роками плекали ідею про те, що їхня команда – моноліт і ніякі політичні чвари їм не притаманні. Час експлуатації цієї ідеї вичерпався, пора придумувати щось нове.

 

 

Ляп тижня

 

 

 

Колись Петрові Порошенку пасувало б відірватися від нагальних справ і пригадати, хто складав список кандидатів від БПП «Солідарність», які зараз псують і так не найкращий рейтинг свого патрона.

 

До члена фракції Блок Петра Порошенка Сергія Лещенка, який бештає гаранта, де тільки можна, але з самої фракції не виходить, усі вже звикли. Цього разу зіпсувати настрій Президентові мали шанс Микола Паламарчук, Артур Палатний і Олег Велікін, які створили законопроект, що передбачає внесення до Кримінального кодексу статті за наклеп.

 

Злостивців, які розповсюджують завідомо брехливу інформацію, гіперініціативні нардепи пропонували штрафувати до 500 неоподаткованих мінімумів, а якщо наклепник чиєсь чесне ім’я загаджує пасквілями-звинуваченнями в скоєнні важких та особливо важких злочинів, то має шанс піти в буцегарню терміном до п’яти років.

 

Трьом «порошенківцям» згадали, що подібні нововведення в КК хотіли внести ще за Януковича і рейвах з того приводу піднявся дуже гучний. Законодавці – очевидно, після пояснювальних бесід – вгомонилися і свій документ відкликали. Є підозра, що відкликали його до кращих часів.

 

26.11.2018