З життя президентів

Підступна реальність навіть людей наділених владою час від часу непокоїть. І тоді вони показують всі свої різноманітні сторони. Огляд подій тижня в Україні.

 

 

Гарант тижня

 

 

«Крутити вентиль – це не справа Президента. Я цим не займався і займатися не буду. Але як Глава держави я в жодному разі не дам порушувати права громадян. Ми не можемо допустити, щоб безвідповідальні чиновники знущались з людей. Даю декілька годин, щоб у Смілі з'явилося тепло», – так сказав Порошенко.

 

Класичне визначення про доброго царя і вредних бояр знову матеріалізувалося, мешканці містечка на Черкащині мацали батареї і тішилися, що з самого Києва про них турбуються.

 

Потім в столиці пояснили провінціалам, що ж в них сталося. "В Смілу у 2010 році, рішенням сесії міської ради, зайшла компанія "СмілаЕнергоІнвест", яка користувалась котельнями та обладнанням територіальної громади. Вони, мабуть, неякісно надавали послуги і гроші йшли незрозуміло куди. В місті з 2010 року від депутатів не було нагляду за цією компанією, яка наробила збитків на 85,5 млн. Тому, згідно з законом, за ці борги відповідає як компанія, так і міська влада", – розтлумачив спраглим тепла заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Едуард Кругляк в телеефірі, і повідомив, що злодійкувату компанію шукають компетентні органи, які і місцевою владою зацікавляться.

 

Чому до того дрібного неподобства мав залучатися аж Президент, залишилося нез’ясованим, але шосте чуття підказує, що «крутити вентиль» і рятувати «маленьких українців» Петро Олексійович напередодні виборів буде регулярно.

 

Хворий тижня

 

 

Претендентів на керівництво Фіскальною службою варто ретельно перевіряти медикам. Закутаний в коцик Роман Насіров, який долає смертельну агонію, вже став елементом фольклору. Тепер йому компанію склав колишній в.о. голови ДФС Мирослав Продан.

 

З цим достойним чоловіком хотіли поспілкуватися у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, але він згадав бардівське «бюлєтєню, нєту сіл і сгінул», і таки згинув. Сліди відставного митаря знайшлися в Німеччині, де, за словами самого Продана, йому допоможе тільки хірургічне втручання.

 

САП підозрює цього добродія у привласненні 89 мільйонів гривень, а журналісти накопали інформацію, що хворий ті гроші витрачав не тільки на дорогих німецьких ескулапів, а й на елітну нерухомість в Туреччині. Німецьким спеціалістам важко буде поставити Продана на ноги ще й через наявність в нього «топографічного кретинізму», бо тільки таким діагнозом можна пояснити його подорож на береги Рейну через Молдову.

 

Але коли хворого вилікують, Продан, як його колега Насіров, також може бовкнути, що йде в Президенти, і якщо одночасно усміхатиметься та майстерно пускатиме слину на підборіддя, йому за це нічого не буде.

 

Покалічений тижня

 

 

Перебування в Росії негативно впливає на здоров’я громадян України. Добралася біда і до президента-втікача Віктора Януковича. То на історичній батьківщині дебелий хлоп стрибав по пеньках з граційністю тушканчика, а в Заліссі Віктора Федоровича таки звалило з травмами хребта і коліна, які він, кажуть, заробив на тенісному корті.

 

Недуга збіглася у часі з тим, коли підозрюваний у державній зраді Янукович мав би говорити за допомогою відеозв’язку своє останнє слово вітчизняним суддям. Але як ти то слово скажеш, коли ногу вивертає, а по крижах ніби кінь потанцював?

 

Проте матимемо надію, що через три тижні хворий таки відновить свій вербальний апарат і скаже все, що захоче. Варто Януковичу пригадати 2004 рік, коли він, влучений «тупим важким предметом», звертався до співвітчизників з лікарняної палати. Тоді він всіх вибачав і мав вигляд, який би розчулив навіть патологоанатома. За прожиті роки Віктор Федорович свій ораторський талант лише збільшив.

 

 

Рабінович тижня

 

 

Любителі отримати від електоральних перегонів порцію гомеричного реготу зазнали втрати – народний депутат, лідер партії "За життя" Вадим Рабінович відмовився висувати свою кандидатуру на посаду Президента України на майбутніх виборах.

 

З цього приводу Вадим Зіновійович скликав брифінг, де повідомив, що він зміг би вирішити "проблему війни і миру" і вивести країну з економічної кризи, але… "Але є ще одна річ. Сьогодні розкол у серцях людей пройшов і по православ'ю – і Президент обов'язково повинен бути арбітром і в цих питаннях. Я довго думав цієї ночі – і мені здається, що я, людина, що сповідує іудаїзм, не можу і не маю морального права бути суддею в питаннях православ'я, що є безумовним обов'язком майбутнього Президента", – пояснив Рабінович.

 

Своїх симпатиків він заспокоїв, що «За життя» на парламентські вибори піде і там вже покаже свою політичну потугу. Ті ж, кому головний «зажиттіст» несимпатичний, розповсюдили в мережі інформацію про «ціну питання». За даними злосливців, знявся Рабінович на користь лідера Опозиційного блоку Юрія Бойка і мав від того моральне задоволення і фінансову компенсацію у 20 мільйонів доларів. Хоча, кажуть, хотів 50. Чого тільки не навигадують, аби політика спаплюжити.

 

19.11.2018