В угоді про відновлення Цвинтару орлят про левів не йшлося, – документ.

 

Голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович показав протокол зустрічі посадовців України і Польщі від 6 червня 2005 року, в якому зазначено, що відновлювати Цвинтар орлят у Львові планували без левів, що спричинились до розбрату.

 

За словами Володимира В'ятровича, цей протокол є відповіддю на заяви заступника голови МЗС Польщі Бартоша Ціхоцького про «незаконність усунення фігур левів» з польського військового меморіалу.

 

Згідно з пунктом 2с, для остаточного впорядкування польських військових поховань сторони домовилися «відмовитися від встановлення скульптур левів біля колонади».
 

Фото: Володимир В'ятрович.

 

Окрім того, в ухвалі Львівської міської ради від 13 червня 2005 року зазначено, що міська рада ухвалила «вважати неприпустимим встановлення скульптур, архітектурних елементів та мілітарних символів, які не обумовлені ухвалами Львівської міської ради», передає ЄП.

 

Як повідомляв Z, минулого тижня Львівська обласна рада ухвалила резолюцію з вимогою до міської влади та правоохоронних органів усунути скульптури левів з написом «Тобі, Польще». Натомість польське МЗС назвало незаконним усунення фігур левів із Цвинтаря орлят.

 

Цвинтар орлят – польський військовий меморіал у Львові. «Орлята» – учасники боїв проти ЗУНР (1918–1919) та проти більшовиків (1920), поховані на «Цвинтарі захисників Львова», що становить частину Личаківського кладовища. Меморіал відновили у 2005 році за участю президентів Польщі й України.

30.10.2018