Цегли бувають різні

Свого часу в Криму кричали про «камені на голову». Згодом з’ясувалося, що це має дуже актуальне значення. Огляд подій тижня в Україні.

 

Теракт тижня

 

 

На найбільшому українському півострові найменш розумні громадяни свого часу тішилися, що, коли вони стануть російськими підданими, то їм і камені на голову посипляться. І то їм буде не страшно. З каменями поки що не вийшло, але росіянами мешканці Криму вже можуть себе відчувати на цілу голову і згадувати, що таке Беслан чи Каширське шосе.

 

З 18-річним студентом Керченського політехнічного коледжу Владиславом Росляковим, який вбив двадцять людей за допомогою рушниці і вибухівки, все так само непросто, як і у згаданих минулих російських терактах. Хлопець, який ні з ким не дружив, цікавився зброєю, і одного дня це стало фатальним для десятків учнів і викладачів навчального закладу.

Росіяни спершу порушили кримінальну справу за статтею "Теракт", але потім подумали кінцівкою шиї, що за таке можуть отримати по місцю, з якого ноги ростуть, і перекваліфікували масакру на статтю "Вбивство". Могли і на «хуліганку» списати, але то було б вже навіть для РФ занадто.

 

В окупованій Керчі відбувся траур, тепер хтось думає, яким чином хлопець без проблем транспортував у навчальний заклад «ствол» та вибухівку і стріляв, як Біллі Кід, а хтось готується до наступних серій «руского міра». Там, щоправда, ще не до кінця з’ясували походження кримського Брейвіка. Президент РФ каже, що то хлопець-вбивця телевізора надивився і взяв собі за приклад американських однолітків, які стріляють направо і наліво, а голова буцім парламенту Криму впевнений, що надихнули Рослякова українці. Ото Путін з Константіновим поспілкуються і ще знайдуть візитку Яроша, надруковану на поліграфічному комбінаті в Сан-Франциско.

 

Фонд тижня

 

 

Про аксіому «береш чужі гроші на якийсь час, а віддаєш свої і назавжди» в Україні забули ще за часів Кравчука. За 27 років держава набрала кредитів, як сучка бліх – то вже казав інший, не менш кумедний президент, а тепер боргами ми покриваємо борги, і цим навіть маємо тішитися.

 

«Співробітники Міжнародного валютного фонду і українська влада досягли згоди про економічну політику щодо нової 14-місячної програми «Stand-By Arrangement (SBA)», яка замінить програму розширеного фінансування EFF, затверджену в березні 2015 року», – повідомили у МВФ, і зазначили, що нова програма із запитаним доступом фінансування розміром у 3,9 млрд дол. США стане базою для економічної політики української влади в 2019 році з продовження фінансової консолідації і зниження інфляції, а також реформ адміністрування податків, фінансового і енергетичного секторів.

В шкільному курсі української літератури немає байки Леоніда Глібова «Охрімова свита». Дуже повчальна історія, яка б могла розширити вітчизняним можновладцям знання щодо економічної теорії і практики.

 

Газ тижня

 

 

Підвищення ціни на споживання газу для населення одні спеціалісти називають вимогою згаданого Міжнародного валютного фонду, а інші стверджують, що це прописали в уряді, аби тому таки МВФ більше сподобатися і нажити пару копійок до бюджету. Як би то не було, газ під баняками і чайниками тепер буде дорожчим. Як і личить, прем’єр-міністр з цього приводу поставив собі «плюс» і заявив:

«Ми починали переговори (з МВФ – ред.) з того, щоб вирівняти ціни на 60%. Підвищити від діючої ціни на 60%, але в результаті наших переговорів і компромісів знайшли інший підхід. Ціни з 1 листопада зростуть лише на 23,5%, не на 60%. Це те, що нам вдалося неймовірними зусиллями досягти в результаті цих переговорів».

 

Будемо вірити Володимирові Борисовичу, що міжнародних фінансистів він таки українським газом полюбив і переконав. А також чекатимемо, коли паливо подорожчає ще раз і пояснять це компромісами, міграційною кризою чи глобальним потеплінням.


 

Банкрутство тижня

 

 

Про необхідність ухвалення Кодексу з процедури банкрутства голова Комітету Верховної Ради з питань економічної політики Андрій Іванчук сказав оптимістично:

«А в загальному рейтингу ведення бізнесу в Україні ми піднімемося на 10 позицій. Це дасть дуже добрий сигнал усім нашим міжнародним партнерам».

 

Колеги послухалися і Кодекс ухвалили. Тепер позичальникам стане легше дихати. Наприклад, вони зможуть отримати пільгову ставку на рівні індексу 12-місячних депозитів плюс 0,5% річних, а також збільшення термінів погашення до 10 років. Крім того, Кодекс покращив самопочуття неплатоспроможним позичальникам-фізичним особам, які тепер зможуть ініціювати і пройти процедуру банкрутства, не псуючи своєї кредитної історії.

 

Ті, хто виривали волосся з різних частин тіла і платили борги, тепер можуть шукати те, що залишилося, і вирвати ще раз, бо не дурний казав – борги віддають лише боягузи. До МВФ ця сентенція не має жодного стосунку, в міжнародних інституціях з вітчизняним фольклором не дружать.

 

22.10.2018