У Львові розпочався Бієнале довіри.

 

У Львові в Центрі імені Митрополита Андрея Шептицького сьогодні, 19 жовтня, розпочався перший Бієнале довіри. На відкритті з вітальним словом виступив Чарльз Лендрі, провідний британський фахівець з розвитку міст, автор книги «Креативне місто», інформує прес-служба Львівської міськради.

 

Учасників Бієнале довіри привітали також міський голова Львова Андрій Садовий та перший проректор УКУ Тарас Добко.

 

«Для нашої спільноти справді велика честь і радість, що відкриття першого Бієнале довіри відбувається в стінах Центру Митрополита Андрея Шептицького. Андрей Шептицький умів довіряти, і я певен, що тут зібралися люди, яким також не бракує відваги довіряти. Я певен, що довіра творить дива. Тому я бажаю нам успішної, плідної праці, щоб ми разом з вами цей радіус кола довіри постійно розширювали», – зазначив Тарас Добко.

 

Бієнале довіри – це суспільних рух, який об’єднує підприємців, науковців та митців, аби разом поміркувати про засади і принципи побудови довіри у суспільстві. Організатори хочуть переосмислити український досвід у світовому контексті й подумати, якими способами можна відновити соціальну звичку довіряти.

 

Сьогодні ж у Львові в межах Бієнале відбулася велика акція «Повір у довіру». Вона полягала в тому, що у низці ресторанів гості могли заплатити за частування стільки, скільки вважають за потрібне, а не за чеком. На жаль, проміжні результати акції, до якої долучилися близько 30 рестораторів, були невтішні, тож частина припинила свою участь у ній ще до вечора.

 

«У деяких закладах, що беруть участь, позитивні емоції зашкалюють, при чому це не завжди залежить від фінансового результату. Є заклади, де гості залишили суттєво більше грошей, ніж могли б заплатити за чеком. Є такі, які мають незначні фінансові втрати, бо гості платять менше, але вони все одно задоволені, бо бачать нових людей, які навіть свою меншу оплату пояснюють з гумором та на позитиві.

 

Утім, є й протилежні випадки. У деяких закладах – справжня навала тих, хто не лише порушує правила акції (наприклад, не оплачує чек за алкоголь і тікає), але й відверто ображає працівників та обзиває власників закладів. Аж до того, що деякі ресторани змушені, за узгодженням із оргкомітетом Бієнале довіри, вийти з акції.

 

Просимо всіх поставитися до таких ситуацій з розумінням, адже йдеться не стільки про фінанси, скільки про гідність працівників і їхню демотивацію, що значно більш болюче», – повідомили організатори.

 

Вони додають, що підсумки акції оприлюднять у понеділок, по завершенні Бієнале.

19.10.2018