Потреба акуратних змін

Віто Корлеоне був прихильником використання у спірних моментах шпаги, його син Соні віддавав перевагу довбні. Українська мова, кажуть, менш мелодійна за італійську, тому нам треба і шпагу, і довбню, і джавелін, і ще якийсь реманент. Огляд подій тижня в Україні

 

ООН тижня

 

 

Генеральна асамблея Організації об’єднаних націй — дуже цікавий захід, на який приїздять, прилітають, припливають різні поважні люди. Виступ президента України Петра Порошенка знову був у Нью-Йорку виваженим і цілком лягав у його передвиборчу кампанію. Петро Олексійович поговорив із багатьма такими самими людьми в краватках, як він, і отримав, мабуть, задоволення від спілкування.

 

Але головна ідея перебування Порошенка за океаном полягає в тому, аби росіяни робили притаманні їм ідіотизми. Президент України ніби помилився і завітав до кабінету, де представники РФ говорили щось за своє, російське. Порошенко перепросив і пішов геть, а міністр закордонних справ Росії Лавров пояснив, що український Президент переплутав двері місця зустрічі любителів «новічка» з вбиральнею. Гріх сміятися над убогими, казала дівчинка з фільму Марка Захарова, але росіяни у власних дурощах вміють переплюнути самих себе.

 

З серйозного на Генасамблеї ООН було тим самим Порошенком запропоновано реорганізувати Раду Безпеки організації, де в Росії є право вето. Колись існувала структура під назвою Ліга Націй, і з неї виганяли Радянський Союз за те, що напав на Фінляндію. Ліга Націй почила в Бозі, Радянський Союз продовжує бикувати у вигляді Російської Федерації, Фінляндія вважається найзаможнішою країною світу, а про ООН треба буде думати.

 

 

Подарунок тижня

 

 

Колись Синоп із Трапезундом козацькими «чайками» захоплювалися і тим видовищем милувалися. Потім китайцям продали буцім для розважального комплексу авіаносець, і нащадки Чжен Хе, який, за легендами, добрів до обох Америк, зробили з українського «Варяга» (оригінальна назва) власний «Ляонін». Китайці тішилися, що за дуже невеликі гроші викупили в України небезпечне залізо. Стосовно того, що в КНР з’явився власний авіаносець, навіть створили пісню.

 

Україні можна тішитися тим, що в американському Балтиморі нам подарували два катери берегової охорони.  Президент Порошенко був при тому присутній. Судна мають виходити в море навіть за найсильнішого шторму. Про «Ляонін» і пісні, які будуть слухати на подарованих катерах, почуємо пізніше.

 

 

База тижня

 

 

Можливо, подаровані американцями катери будуть розсікати хвилі Азовського моря. Поки що цим займаються пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» і морський буксир A830 «Корець». Вони зайшли в Азовське море для того, аби стати основою для створення нової морської бази в морі, яке росіяни вважають своїм — так само, як Беніто Мусоліні називав Середземне море «італійським озером». В дуче було багато цікавих ідей, він умів вважати себе героєм і переможцем всіх імператорів, але закінчив догори ногами.

 

До переходу «Донбасу» і «Корця» з Одеси до Бердянська історія з Мусоліні не має відношення. Просто згадалося про людину з маленьким ростом і великими амбіціями.
 

 

Звільнення тижня

 

 

Чинний генеральний прокурор на трибуні Верховної Ради дуже емоційно розповідав, як то тяжко жити в слідчому ізоляторі. Колишня героїня написала про проблеми існування в СІЗО багато букв, які стали «законом Савченко». Згідно з цим законом, тепер на волю вийшов такий собі Ігнат Крамской, більш відомий за позивним «Топаз». 28 березня 2014 року його затримали за підозрою в участі у масових безладах, посяганні на територіальну цілісність держави та інших не суть важливих злочинах, за які можна було б їсти баланду вісім років.

 

Час минув — і «Топаз» вільний, бо Луценко був на трибуні, а Савченко мала можливість закон сотворити, і закон про «день за два» таки з’явився. Крамской тепер майже невинне ягня, і коли хтось почує словосполучення «Революція гідності» чи «Небесна сотня», то хай думають про майбутнє, в якому може з’явитися «Топаз».

 

01.10.2018