У Ріо-де-Жанейро горить Національний музей.

Експозицію найстарішої наукової установи Бразилії практично знищено.

 

    

У Ріо-де-Жанейро горить Національний музей Бразилії. Як подає інформаційна аґенція Reuters, пожежа почалася в неділю, другого вересня, о 19:30 за місцевим часом. Причина загорання на даний момент залишається невідомою. На місці працюють пожежники. Інформація про можливі жертви поки не надходила. На момент спалаху музей був зачиненим.

 

Цього року музей, будівля якого колись слугувала резиденцією португальської королівської родини, відзначив своє 200-річчя.

 

«Втрачено 200 років роботи, досліджень та знань. Це сумний день для всіх бразильців. Цінність нашої історії неможливо оцінити збитками, завданими будівлі», – написав президент Бразилії Мішел Темер (Michel Temer) у своєму мікроблозі в Twitter.

 

Національний музей Бразилії є одним із найстаріших в Південній Америці. Його заснував король Португалії Жуан VI 1818 року в рамках ініціативи для стимулювання наукових досліджень у Бразилії. Колекція музею налічувала понад 20 мільйонів експонатів, пов'язаних з історією країни, а також з історією Стародавнього Єгипту, Стародавньої Греції та Стародавнього Риму.

03.09.2018