Лех Валенса номінує Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру.

 

Колишній лідер “Солідарності”, екс-президент Польщі Лех Валенса номінує кандидатуру українського режисера Олега Сенцова, ув'язненого у Росії, на здобуття Нобелівської премії миру.

 

Про це йдеться у заяві Валенси, опублікованій Польською кіноакадемією. Лех Валенса був удостоєний Нобелівської премії миру у 1983 році.

 

 

 

"Олег Сенцов, згідно з моїм найглибшим переконанням, своїми діями втілює усі ідеали, які наповнювали також і мене, коли я провадив свою мирну боротьбу за майбутнє світу. Віра в демократію, мирні методи дій, відсутність ненависті, дії задля братерства між народами і зрештою посвята себе на добро інших несправедливо скривджених людей – це риси, які потребують найвищого визнання вільного світу. З цих причин звертаюся до усіх людей доброї волі про звільнення Олега Сенцова і зголошую Олега Сенцоа на Нобелівську премію миру”, – йдеться у зверненні Валенси.

 

Екс-президент Польщі наголосив, що він “стає на захист українського режисера Олега Сенцова”.

 

Лех Валенса, зокрема, перелічує, що Олег Сенцов був на Євромайдані, а потім мирними способами протистояв анексії Росією рідного Криму. Лідер "Солідарності" наголошує, що Amnesty International визнала судовий процес над Сенцовим нечесним, натомість українця було засуджено на 20 років таборів, незважаючи навіть на те, що головний свідок обвинувачення (Геннадій Афанасьєв) відкликав свої свідчення.

 

“В останньому слові Сенцов просить російський народ, аби той "навчився не боятися". Це є вартий подиву приклад позиції, спрямованої на братерство між народами”, – підкреслив Валенса.

 

Лауреат Нобеля-1983 нагадав, що Олег Сенцов голодує вже понад 100 днів, при тім виступає за звільнення усіх українських політв’язнів у Роcії, не вимагаючи свободи персонально для себе.

 

28.08.2018