Держкіно трактує погрози Медведчука як тиск на знімальну групу фільму "Стус".

 

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко вважає, що заяви адвокатів Віктора Медведчука про написання судового позову для заборони фільму демонстрації "Стус" є тиском на знімальну групу.

 

Про це Іллєнко заявив у інтерв'ю "5-му каналу".

 

"Ми вже побачили заяву Медведчука і його адвоката, які прямо наголосили: якщо їм не сподобається фільм, вони будуть у суді домагатися його заборони для показу. Це прямий тиск на акторів і режисерів, адже фільм ще у процесі виробництва, ці сцени лише планують знімати", – заявив голова Держкіно.

 

Іллєнко заявив: якщо суд заборонить фільм, то Українська держава та Державне агентство з питань кіно як співвласники фільму відстоюватимуть свої права на сценарій кінострічки. Він вважає малоймовірним, аби суд зважився на такий крок.

 

"Якщо це станеться, то це буде унікальний і небезпечний прецедент. Тому що є певний порядок доступу фільму до кіноекранів. Якщо комусь не подобається художній твір, бо він вважає, що це стосується його особисто, то це нагадує мені тих людей, які в свій час пред'являли претензії Гоголю за те, що він створив "Ревізора", – зауважив Іллєнко.

 

Водночас голова Держкіно запевнив, що держава не втручається у процес зйомок. Пилип Іллєнко, зокрема, не згоден із тим, що його вимога повернути у стрічку сцени з Віктором Медведчуком була проявом тиску.

 

"Сцени цього суду і знайомство з адвокатом були присутні в сценарії, який, власне, і одержав фінансову підтримку і який було запущено у виробництво. Наразі продюсери фільму мені підтвердили, що сцени, які ще на початку були затвердженні сценарієм, будуть відзняті", – сказав голова Державного агентства.

 

"В цьому випадку, я думаю, все-таки, коли мова йде про вимогу привести проект у відповідність з тим концептом, який був підтриманий, який виграв конкурс, то це не цензура, а нормальна вимога в рамках договірних відносин", – сказав Іллєнко, додавши, що представники влади не впливають на сам творчий процес виробництва фільму, зокрема, не говорять, як знімати ту чи іншу сцену.

 

14.08.2018