Бійці батальйону "Торнадо" влаштували бунт у ізоляторі.

 

Бійці колишнього батальйону "Торнадо", засуджені за насильницькі злочини та застосування тортур, влаштували бунт у будівлі Лук'янівського слідчого ізолятора в Києві. Чоловіки забарикадували вихід із камери і чинили опір правоохоронцям, котрі прийшли з перевіркою після отримання скарг на "торнадівців", а з вулиці група підтримки заважала вивезти їх із Лук'янівського СІЗО.

 

Про це повідомляє Еспресо.TV.

 

 

Як пояснив представник прес-служби Міністерства юстиції Юрій Маслак, рішення про переведення “торнадівців” до інших СІЗО ухвалили, коли стало відомо, що вони вимагають гроші в інших ув'язнених та погрожують їм убивством.

 

До СІЗО приїхав спецназ Державної пенітенціарної служби. Виходи і під'їзди до СІЗО були заблоковані поліціянтами. До "торнадівців" також приєдналися й інші ув'язнені. Вони були озброєні молотками і ножами.

 

Чоловіки використали для оборони саморобні вибухові пакети. Один із пакетів був активований. Під час заворушень один із працівників СІЗО отримав травму.

 

Бійців намагалися вивезти на трьох автозаках. Протестувальники, які зібралися під будівлею СІЗО, назвали це рішення незаконним і намагалися протидіяти вивезенню підсудних.

 

Трьох “торнадівців” таки вивезли із території Лук'янівського СІЗО до інших установ у Київській області.

 

Військова прокуратура Київського гарнізону повідомила про відкриття кримінального провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.129 (погроза вбивством), ч.2 ст.189 (вимагання) та ч.1 ст.14, ч.1 ст.294 (масові заворушення) Кримінального кодексу.

 

"Встановлено, що ув’язнені державної установи «Київський слідчий ізолятор», використовуючи засоби мобільного зв’язку, діючи за попередньою змовою групою осіб, з погрозою вбивства, чинять тиск на іноземного громадянина, вимагаючи від нього передачі їм майна та/чи права на майно, а також готують організацію масових заворушень та закликають до їх вчинення ув’язнених цієї установи", – поінформували у прокуратурі.

 

Під час обшуків у камері виявили та вилучили комп’ютерну техніку, саморобні вибухові пакети та холодну зброю.

 

"Під час проведення обшуку зі сторони ув’язнених і фігурантів кримінального провадження чинився опір працівникам Державної кримінально-виконавчої служби, військової прокуратури та Служби безпеки України. Зокрема, ув’язнені погрожували фізичною розправою та вбивством, облили працівників правоохоронних органів бензином та намагались підпалити, а також кидали саморобні вибухові пристрої, начинені металевими предметами, внаслідок чого останнім заподіяно тілесні ушкодження", – додали у прокуратурі.

 

Відтак кримінальну справу доповнили ще й статтею 348 ККУ – посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця.

 

10.08.2018