Шведський міністр оборони звинуватив російського колегу в брехні.

Мова йде про заяви Сергія Шойгу щодо співпраці Швеції з НАТО.

 

                                                     Петер Гультквіст

 

Міністр оборони Швеції Петер Гультквіст (Peter Hultqvist) звинуватив свого російського колегу Сергія Шойгу в поширенні брехливої ​​інформації про співпрацю скандинавської країни з НАТО. «Те, що описує міністр оборони Росії, – це брехня. НАТО не має необмеженого доступу ні до фінських, ні до шведських територіальних вод і повітряного простору», – цитує Гультквіста шведське англомовне видання The Local.

 

Сергій Шойгу, виступаючи 24 липня на засіданні колегії Міністерства оборони Росії, говорив, що Москва стурбована втягуванням Фінляндії і Швеції в структури Північноатлантичного Альянсу. Видання навело слова Шойгу про підписання договору про повноправну участь цих країн в навчаннях НАТО і використанні натовських систем управління військами та зброєю. Натомість, за твердженням Шойгу, Північноатлантичний Альянс нібито отримав вільний доступ до повітряного простору і територіальних вод Фінляндії і Швеції.

 

Міністр оборони Швеції Петер Гультквіст заявив, що «Швеція не пов'язана військовими союзами і самостійно ухвалює власні рішення». Він назвав висловлювання російського міністра оборони «брехливим». Шведський міністр зазначив, що вхід будь-якого іноземного судна або літака в територіальні води або повітряний простір Швеції можливий тільки після отримання спеціального дозволу.

03.08.2018