На Золочівщині перепоховали воїнів дивізії "Галичина".

 

У неділю на військовому меморіальному цвинтарі біля села Червоне Золочівського району відбулося урочисте перепоховання воїнів дивізії "Галичина", котрі загинули у битві під Бродами в липні 1944 року.

 

Священики відправили поминальне богослужіння, у честь полеглих воїнів пролунав військовий салют, повідомила прес-служба Львівської ОДА.

 

 

 Учасники поклали квіти до символічних таблиць біля каплиці на території кладовища. 

 

На горі Жбир неподалік села Ясенів Бродівського району, де розташований меморіал воякам дивізії "Галичина", відбулась екуменічна панахида та скорботне віче. 

 

Також скорботні заходи відбулись у селі Підгірці Бродівського району та у селі Скварява Золочівського району, де організували театралізоване військово-історичне дійство "Прорив з оточення".

 

Заходи відбулися за підтримки Львівської обласної державної адміністрації, котру неодноразово вже критикували за увагу до дивізії.

 

"Ми мусимо пам’ятати і передавати пам’ять нашим дітям про людей, які боролись за долю народу, за честь, за майбутнє для нас із вами. Шанувати тих, хто ціною життя виборював і сьогодні, на превеликий жаль, зі зброєю у руках і важкими втратами виборює нашу країну", – заявив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

 

Чиновник додав, що зараз українці є єдиними "як ніколи", і завдання теперішнього покоління – "згуртовано вигнати окупанта із нашої землі й утвердити самостійну соборну Українську державу".

 

23.07.2018