Лідери НАТО закликали Росію вивести війська з України – декларація саміту.

 

Лідери держав країн – членів НАТО закликали Росію припинити військове втручання в Україні та вивести свої збройні сили з території держави.

 

Про це йдеться у декларації Брюссельського саміту голів держав та урядів НАТО, який 11–12 липня проходить у Брюсселі, повідомляє Укрінформ.

 

"Ми закликаємо Росію припинити політичну, фінансову і військову підтримку озброєних угруповань та припинити військове втручання у Донецькій та Луганській областях, а також вивести військові підрозділі, оснащення та найманців з території України", – йдеться у тексті документа.

 

Лідери НАТО також вкотре висловили підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, а також Грузії і Молдови у межах їхніх міжнародно визнаних кордонів та закликали РФ вивести свої збройні сили з територій цих трьох країн.

 

Саміт альянсу суворо засудив нелегальну і протиправну анексію Криму, яка ніколи не буде визнана.

 

"Також повинна бути припинена дискримінація кримських татар та інших місцевих громад", – наголошується у декларації саміту.

 

Лідери НАТО закликали до повної імплементації "мінських домовленостей" та підтримали зусилля "нормандського формату" і тристоронньої контактної групи.

 

У цьому зв'язку Альянс підтримав міжнародні санкції, введені проти Росії.

 

Північноатлантичний альянс також схвалив суттєвий прогрес українських реформ та підтвердив прагнення держави до набуття членства.

 

"У світлі відновлення прагнень України до членства в НАТО ми підтверджуємо рішення, ухвалені на Бухарестському саміті та подальших самітах (ідеться про те, що Україна у майбутньому може стати членом НАТО, – Z)", – заявили лідери Альянсу.

 

Як наголошується, прогрес всеосяжних реформ, включаючи боротьбу з корупцією та забезпечення всеохоплюючого виборчого процесу, які ґрунтуються на демократичних цінностях, повазі прав людини та верховенства права, стануть надзвичайно важливими для процвітаючої та мирної України, яка утвердилася на засадах європейських демократичних цінностей. "Ми вітаємо досягнутий суттєвий прогрес реформ, зокрема ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд та закон про національну безпеку", – зазначено у документі.

 

Водночас лідери Альянсу вказали на виклики навколо подальшої імплементації процесу реформ, зокрема закликали Київ повністю імплементувати висновки Венеціанської комісії щодо закону про освіту. Лідери НАТО також визнали інтерес України приєднатися до програми особливих можливостей та ініціативи щодо бойової оперативної сумісності.

 

У Північноатлантичному альянсі також висловлюють занепокоєння становищем із українськими політв'язнями. "Ми глибоко занепокоєні застосуванням тортур та переведенням українських громадян до в'язниць у Росії", – наголошено у декларації.

 

12.07.2018