Порошенко пропонує перейти до галузевої інтеґрації з ЄС.

 

Президент України Петро Порошенко запропонував Європейському Союзові сфокусуватися на галузевій інтеграції як варіанті поглиблення реляцій із Україною.

 

Про це Порошенко заявив по завершенні саміту Україна-ЄС у Брюсселі, інформує прес-служба АП.

 

 

"Окрім розгляду наших досягнень, сьогодні ми також намагалися поглянути на майбутнє відносин між Україною та ЄС. Я вдячний, що сьогодні ми домовилися про бачення подальшого поглиблення відносин з ЄС на основі галузевої інтеграції, повністю використовуючи потенціал Угоди про асоціацію", – сказав голова держави.

 

З його слів, Україна прагне активізувати зусилля з наближення свого законодавства до законодавства ЄС у галузях енергетики, цифрового ринку та шенгенського законодавства, а також поглиблювати митне співробітництво.

 

"Ми домовилися розпочати практичну роботу на цьому шляху та досягти перших результатів до засідання Ради Асоціації в грудні. Я вірю, що це надасть додатковий політичний та економічний стимул, щоб зробити Україну та ЄС ближчими", – сказав Порошенко.

 

Президент подякував Унії за те, що в підсумковій декларації саміту Україну похвалили за здійснення реформ. "Я запевнив наших європейських друзів, що ми не маємо наміру вповільнювати реформи. У цьому контексті я висловив подяку за всю підтримку, яку ЄС надає для здійснення реформ, стабілізації економіки та зростання", – наголосив голова держави.

 

Президент також привітав рішення ЄС про надання Україні четвертої програми макрофінансової допомоги в розмірі 1 млрд євро, "що сприятиме зміцненню макроекономічної стабільності нашої країни".

 

Порошенко сподівається на додаткову підтримку Заходу. "Ми прагнемо прискорити процес укладання відповідного Меморандуму про взаєморозуміння у вересні з метою отримання першого траншу вже цієї осені. У поєднанні з допомогою МВФ, а також новими можливостями зовнішнього інвестиційного плану ЄС та потенційного європейського плану для України ми створимо міцну основу для швидкого економічного зростання України", – сказав президент.

 

Він також нагадав, що в Брюсселі підписали декілька угод про допомогу Україні з боку ЄС. Зокрема, фінансову угоду з ЄІБ для підвищення безпеки дорожнього руху в Україні на суму 75 млн євро та три додаткових угоди з ЄІБ для поглиблення нашого співробітництва у підтримці малого та середнього бізнесу, розвитку аграрної сфери, муніципальної інфраструктури.

 

"Це демонстрація того, які практичні кроки ЄС робить для того, щоб підтримувати реформи у таких дуже важливих сферах: малий та середній бізнес, будівництво доріг, муніципальна інфраструктура, підтримка реформи децентралізації України", – додав голова держави.

 

Президент повідомив, що лідери ЄС обговорили російську аґресію в Україні – і це, на його, Порошенка, жаль, уже четвертий саміт із такою аджендою.

 

"Я вдячний, що з того часу, як Росія напала на Україну у лютому 2014 року, ЄС зміцнив свою роль як гарант суверенітету та територіальної цілісності нашої країни", – зазначив Петро Порошенко.

 

Голова держав додав, що він високо цінує нещодавні рішення Ради ЄС продовжити економічні та галузеві санкції ЄС проти Росії до 31 січня 2019 року, а також кримський пакет санкцій ще на один рік.

 

Петро Порошенко повідомив, що під час саміту сторони також сфокусувалися на темі звільнення політичних в'язнів.

 

"Шанс для Росії проявити почуття змін – будь ласка, почніть зі звільнення усіх незаконно затриманих та ув'язнених українських громадян на Кримському півострові та в Росії. Сьогодні ми зробили солідарний заклик до цього, поіменно у нашій спільній заяві", – сказав президент.

 

Голова держави підкреслив, що вперше в історії самітів Україна-ЄС до тексту підсумкової декларації увійшли імена українських політв’язнів, в тому числі режисера Олега Сенцова, українського журналіста Романа Сущенка, кримця Володимира Балуха, інших.

 

10.07.2018