Угорщина блокуватиме будь-яке рішення саміту Україна-Грузія-НАТО.

 

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на саміті НАТО в Брюсселі наступного тижня блокуватиме будь-яке рішення за підсумками зустрічі з Україною та Грузією.

 

Про це пише "Європейська правда"

 

Міністерство закордонних справ Угорщини направило лист генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу, в якому йдеться про те, що Орбан має намір голосувати проти будь-якого документа, який запропонують членам Альянсу до ухвалення за підсумками зустрічі з українським та грузинським лідерами.

 

Цей лист був надісланий через три дні після українсько-угорської зустрічі на міністерському рівні, яка відбулася в Береговому.

 

Нагадаємо, після тієї зустрічі стало відомо, що Угорщина відмовилася від вето щодо участі України у саміті НАТО. Крім того, після переговорів у Береговому в Будапешті відмовилися від ультимативної вимоги про повернення до старої мовної системи у освіті.

 

Не можна відкидати, що конфлікт з Україною став для Угорщини інструментом у вирішенні іншої проблеми – у боротьбі за увагу президента США Дональда Трампа. Угорське вето на співпрацю з Україною в НАТО вже допомогло Орбану досягнути своєї мети, припускає "ЄП".

 

Вашингтон перервав негласну "заборону" на пряме спілкування з одіозним керівником Угорщини: Трамп провів телефонну розмову з Орбаном, але метою угорського прем’єра була особиста зустріч з президентом США, Білий дім досі її не підтвердив.

 

03.07.2018